1. A gyümölcs lefagyasztása
A gyümölcsöt legalább három napra lefagyasztva elősegítheted a sejtmembránok átszakadását, ami segít, hogy több lét nyerhess ki a gyümölcsökből. A nagyobb gyümölcsöket vágd kisebb darabokra és távolítsd el belőlük a magokat és a magtokokat, mielőtt a fagyasztóba helyeznéd őket.
2. A cukros víz felforralása
Forralj fel 4,5 liter vizet, majd add hozzá a cukrot. Ez után helyezd a fagyasztott gyümölcsöket az erjesztéshez használt tárolóba, majd óvatosan öntsd rá a cukros vizet. Kevergesd meg, majd takard le egy tiszta, vékony ronggyal, és hagyd így legalább 24 órára.
3. Az élesztő hozzáadása
Keverd át a cukros-gyümölcsös vizet, és nyomkodd össze benne a gyümölcsöket egy fakanállal. Ez után szórd rá a borélesztőt a lé tetejére. Takard le és adj neki egy hét erjedési időt.
4. Átöntés az üvegdemizsonba
Helyezz egy tölcsért a demizsonba, majd fektess rá egy finomszemű szűrőt, majd óvatosan merd át a cefrét egy merőkanállal rajta, hogy elválaszd a folyadékot a gyümölcstől. Egy szívócső használatával megakadályozhatod, hogy az üledék a demizsonba kerüljön. Ha az átszűrés után kevesebb folyadékod marad, mint amivel indultál, öntsd fel vízzel úgy, hogy újra 4,5 liter legyen, de hagyj legalább 10 cm üres teret a folyadék és a demizson szája között. Zárd le a demizsont egy létmentes zárral és helyezd olyan helyre, ahol a következő 4-6 hétben nem éri majd napfény.
5. Átöntés üvegekbe
Miután a bor teljesen tisztává válik, használj egy szívócsövet, hogy átfolyasd a tiszta boros üvegekbe anélkül, hogy az üledék is átfolyjon beléjük. Ha egy üveg megtelik, zárd le egy dugóval. Mivel a borok az idő múlásával egyre érettebbé válnak, így javasolt legalább fél évet várni a fogyasztásukkal, miután átkerültek az üvegekbe.