A maximális ellenállóképesség és termelékenység érdekében a kutatóknak, gazdáknak és a természeti erőforrások menedzsereinek tudniuk kell, hogy a növényeket, állatokat, valamint a tájakat hogyan befolyásolják a változó környezeti feltételek és egyéb stressztényezők. A drónokkal végzett távérzékelés ígéretes módszert kínál a tájak, egyedi növények és állatok, valamint ezek különböző stressztényezőinek jellemzésére. Azonban számos akadály akadályozta meg a drónok széles körű alkalmazását a mezőgazdaságban és a természeti erőforrások terén.
Amerikai egyetemek kísérleteznek a drónok használatával a növénytermesztésben
2016 óta a földtulajdonos egyetemek kutatói és oktatói 20 amerikai államban dolgoznak azon, hogy növeljék a drónok alkalmazását a távérzékelésben és a precíziós mezőgazdaság és természeti erőforrások menedzselésében. A különböző szakterületekkel foglalkozó, több amerikai államot átfogó csapat valós mezőgazdasági helyzetek széles körében tudja tesztelni a drónokat. Ezzel ellentétben a korábbi kutatások többsége egyetlen területre vagy egy adott növényre vagy stressztényezőre összpontosított. Az együttműködés megosztja a munkaterhelést, csökkenti az ismétlődéseket és mérsékli a költségeket. Az információk, felszerelések és egyéb erőforrások megosztása segít leküzdeni az egyes intézmények korlátozott kapacitását.
Miket fejlesztettek eddig? - drónok használata a növénytermesztésben
E projekt részeként a tudósok értékelték és azonosították a legmegbízhatóbb, költséghatékony és felhasználóbarát drónplatformokat és szenzorokat a mezőgazdaság és a természeti erőforrások stressztényezőinek megfigyelésére és kezelésére. A gyűjtött adatok pontosságának maximalizálása érdekében a projekt tagjai hardvert, szoftvert és részletes protokollokat fejlesztettek ki a drónok kalibrálására és használatára. Emellett létrehoztak új eszközöket a drónhasználók számára az összegyűjtött adatok kezeléséhez, mint például egy digitális naplót.
A drónhasználati lehetőségek bővítése - drónok használata a növénytermesztésben
Ez a projekt új drónrendszerek létrehozásával bővítette a drónhasználati lehetőségeket:
- Kártevők és betegségek felderítése gyümölcs-, dió- és soros növényekben, valamint célzott kezelés alkalmazása. Ezek az iparágak jelentős kártevőproblémákkal szembesülnek, amelyeket fokoz a munkaerőhiány és a fogyasztók növekvő igénye a kevesebb vegyi anyagot tartalmazó termékek iránt (Clemson Egyetem, Georgia Egyetem, Purdue Egyetem, Washington Állami Egyetem).
Lapozz, ha szeretnél többet megtudni a drónok használatáról a növénytermesztésben!