2. Használj növénytartókat
Az emelt ágyások alternatív változata a növénytartós kertészkedés, amiről bővebben korábbi cikkünkben olvashatsz ide kattintva! Ez a megoldás különösen (de nem kizárólag) azok számára ideális, akik nem rendelkeznek elegendő földterülettel, hogy növényeiket a kertben termeszthessék (például társasházakban). A növénytartós termesztés ideális a legtöbb hétköznapi zöldség (burgonya, paradicsom, paprika, fűszernövények és még rengeteg más) termesztésére.
A növénytartóban termesztett növények az emelt ágyások minden előnyét élvezhetik (például a tetszőleges talajösszetételt), azonban szükség esetén át is mozgathatók máshová, ha a körülmények úgy kívánják. A növénytartós kertészkedés ideális a legtöbb szezonális zöldség termesztésére, tehát ne csak virágokban és dísznövényekben gondolkodj. Mivel minden növénytartó (legyen az láda, cserép, vagy bármi más) talaja szabadon alakítható, így rengeteg növény számára ideális körülményeket alakíthatsz ki bennük. Innentől kezdve bármikor átviheted őket oda, ahol több vagy kevesebb napfény, csapadék vagy pára éri őket attól függően, hogy mik az igényeik.
3. Nevelj tyúkokat
Régebben számos vidék család nevelte házi tyúkjait, de a szokás idővel alábbmaradt a különböző termékek (tojások, hús, stb.) kényelmesebb hozzáférhetőségének köszönhetően. Az utóbbi időben azonban egyre többen ismerkednek a megújuló életmóddal és az önellátással, ezért a hátsóudvarban nevelt tyúkok, ha úgy tetszik, reneszánszukat élik. A tyúktartás valójában sokkal kevesebb helyet igényel, mint azt a legtöbben gondolnák.
Nem kell több egy kutyaháznál nem nagyobb ólnál és egy kifutónál, ami megvédi szárnyasaidat a szomszédság ragadozóitól (itt első sorban a macskákra kell gondolni). Lényegében egy közepes méretű medencénél is kisebb hely elegendő ahhoz, hogy rendszeresen elláthasd családodat egy jó adag friss tojással. A házi tyúktartásnak ezernyi más előnye is van, amelyekről itt olvashatsz.