Így alakíts ki egy egészséges, jól termő talajt a mélymulcsolás technikájával.

Egy igazán hatékony és környezetbarát módszer: a mélymulcsolás technikája

GI
hirdetes
Instagram logo

KÖVESS MINKET

INSTAGRAMON

A mulcsozás nem új keletű dolog, hiszen az önellátó és permakultúrás gazdaságokban régóta bevett módszer. Azonban a hagyományos értelemben vett talajtakarás nem azonos a mélymulcsos technikával. Mit is jelent a mélymulcsolás és hogyan is kell jól csinálni? Cikkünkben erről lesz szó!

Így alakíts ki egy egészséges, jól termő talajt a mélymulcsolás technikájával.

A mélymulcsolás egyedi technikája

A mélymulcsolás tulajdonképpen talajfelszínen történő komposztálást jelent. A módszer eredménye, hogy többé nem szükséges ásnunk, locsolnunk, gyomlálnunk vagy éppen műtrágyákat alkalmaznunk. Sőt pár év elteltével a vegyszeres növényvédelmet is mellőzhetjük, így akár áttérhetünk az ökológiai gazdálkodásra is. 

Emellett egyáltalán nem termel szemetet, hiszen a kertben keletkező összes zöldhulladékot hasznosítja. Nem mellesleg megakadályozza a talajtömörödést és a talajkopást is, továbbá mérsékeli a tápanyag kimosódását. 

Vagyis ez az új kertművelési módszer kíméli időnket, fizikai erőnket, pénztárcánkat és környezetünket egyaránt. A technológia megalkotása Dr. Gyulai Iván ökológusnak köszönhető.  

hirdetes

A mélymulcsolás atyja

Gyulai Iván ökológus, biológiai-kémia szakos tanár, az Ökológiai Intézet a Fenntartható Fejlődésért Alapítvány elnöke, az Intézet igazgatója. Címzetes egyetemi docens a Szent István Egyetemen, ahol a Fenntartható fejlődés elmélete és gyakorlata elnevezésű tantárgyat tanítja. Tagja a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanácsnak. A környezetvédelem és a fenntarthatóság területén kidolgozott alternatív javaslatairól, gondolatairól ismert, neve szorosan összefonódott a "Gömörszőlősi fenntartható falu" programmal.
 

Forrás: greendex.hu

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-09-06

Ezért szedd fel a burgonyát a kertből a nagy esőzések előtt

Tudd meg, miért fontos a burgonyát időben felszedni a nagy esőzések előtt! Védd meg a termést a rothadástól és a gombás betegségektől a megfelelő időzítéssel.

2024-09-16

A kerti munkák feketelistája: őszi munkák, amiket érdemes elkerülni

Az őszi kerti munkák kulcsfontosságúak a kert megfelelő felkészítésében a télre. Nézd meg mit érdemes elkerülni, hogy a következő szezon könnyebben indulhasson.

2024-09-06

Túl sok cukkini termett a kertedben? - Készíts házi lisztet cukkiniből!

Túl sok cukkini termett a kertedben idén? Készíts belőlük egészséges lisztet! Egyszerű lépésekkel bemutatjuk, hogyan hozd ki a legtöbbet a termésből.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-03

Itt az almamoly következő generációja - küzdjünk most bio módszerekkel

Itt az almamoly kártevő következő generációja, így érdemes bio megoldásokkal védekezzünk a kártevő ellen, megőrizve az alma egészségét, a termés minőségét.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

vizeletkivás és -ürítés zavarai

az egészséges vese (->kiválasztószervek) normális takarmány- és vízfelvétel esetén az... Tovább

kórbonctan

az a tudományág, amely a beteg szervezetben kialakuló, szabad szemmel látható és mikroszkópos... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Házi kert Mezőgazdaság Növénytermesztés Növényvédelem Talajművelés