Állatorvos

Ezért nem érdemes a kígyóval aludnod!

Egy kicsit naiv volt az a nő, aki minden este a kígyójával együtt bújt az ágyba, ugyanis azt gondolta, hogy a kígyó pusztán szeretetből kúszik köré. Azonban az állatorvos felvilágosította őt, nézd meg, mi történt, tanulságos! 

Idén is kezdetét veszi az őzek ellése

Nagyon fontos tudnivalókat osztok meg most veletek, olvasd el cikkünket mindenképp és oszd meg másokkal is, ugyanis idén is elkezdődött az őzek ellése, és meg kell tudnia mindenkinek, mi is a teendő akkor, hogyha egy őzgidával találkozunk! 

Hihetetlen átalakulás!

Kegyetlenek az emberek, sajnos nagyon sokan. A most bemutatott kutyus szívtelen gazdája kidobta az utcára, hogy ott haljon meg. Sokan nem segítettek neki, de ami ezután történt, az tényleg a csodával határos!

Betilthatják az állatkísérleteket!

Végre valahára fontolóra veszi az Európai Unió az állatkísérletek betiltását. Az Állítsuk meg az élveboncolást elnevezésű polgári kezdeményezés több mint 1 milliót aláírást szerzett, ennek okán az Európai Unió foglalkozik az üggyel.

109 évesen is az állatokon segít

109 éves kora ellenére egy úriember még mindig annyira imádja az állatokat, hogy a bajba jutott kisállatoknak ruhákat kezdett el kötni. A férfi egyébként Ausztrália legidősebb embere, az ő történetét ismerheted most meg. 

Megbírságolhatják a kutyatartókat?

Nagyon sokan nem tudtak vagy csak későn értesültek az ebadóról, sokakban felmerült az a kérdés, hogy honnan kellett volna tudniuk erről az egészről. Mára már ott tartunk, hogy akár 30.000 forintos bírságra is számíthat az, aki nem jelentette be kutyáját az önkormányzatnál.

Kutyamérgezés tünetei - mit kell tennünk, ha megmérgezték a kutyánkat

Az idei évben is egyre több mérgezés történt, sajnos az esetek többségében emberi beavatkozás okozta a bajt, nem pedig a véletlen. Nem tudom megérteni azokat az embereket, akik megmérgeznek bármilyen állatot, nem tudom, hogy néznek tükörbe. Most viszont ne ezekről az emberekről beszéljünk, hanem nézzük meg, mik a tünetek és mit tehetünk, hogyha baj...

Házikedvencektől elkapható veszélyes betegségek

Ma már a házikedvencek együtt alszanak a gazdáikkal, egy háztartásban élnek velük. Sokan nem is számolnak azokkal a betegségekkel, melyeket elkaphatnak az állatoktól. Nem árt azonban végig gondolni, hogy milyen veszélyeket is rejthet magában az együttélés.

Kiváló a delfinek memóriája

Egy amerikai tanulmány szerint a delfinek több mint húsz év után is emlékeznek egykori társaikra. A volt csapattagot saját, egyéni füttyjeléről azonosítják, akkor is, ha éveken át nem hallhatták a jellegzetes hangot.

A kutyák is mosolyognak

Japán kutatók szerint különböző helyzetekben nem csak a kutyák farokcsóválása, hanem az arckifejezésük is sok mindent elárul a hangulatukról.

Csíkosra festik a lovakat

A bögölyök elleni harcban meglepő fegyverhez folyamodtak német lótulajdonosok: zebracsíkokat festenek állataik hátára. Magyar és svéd kutatók tudományos bizonyítékai magyarázatot adhatnak arra, miért nem kedvelik a bögölyök a zebramintát. ...

A kutyák hosszan emlékeznek az emberi feladatokra

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem kutatói részletes kísérleti bizonyítékot szolgáltattak arra, hogy a kutyák emlékeznek az ember által korábban bemutatott feladatokra. Miklósi Ádám, az ELTE Etológia Tanszékének vezetője és Claudia Fogazza PhD-hallgató tanulmánya a rangos Animal Cognition című szaklap júliusi számában jelent meg. ...

50 éven belül kipusztulhat az ibériai hiúz

50 éven belül kipusztulhat a világ legritkább vadmacskája, az ibériai hiúz, mert nem lesz képes tartani az iramot az egyre gyorsuló klímaváltozással. A hőmérsékletnövekedés és a csapadék változása kedvezőtlen hatást válthat ki az ibériai hiúz életterére és zsákmányállatára, a nyúlra. 

Ugrálva menekülő szárnyascsiga

A Nagy-korallzátonyon élő csigafajok közül, az egyik saját testmagasságának megfelelő magasságba képes ugrani, így menekül a mérgező ragadozói elől. A kutatásból kiderül, hogy a globális felmelegedés miatt kialakuló vízhőmérséklet-emelkedés mellett is képesek lesznek erre a menekülési formára. 

Veszélyben a sarki rókák

Az Északi-sarkon tapasztalható klímaváltozást néhány állatfaj igencsak megsínyli, például a sarki róka, a mezei egér, a rénszarvas és az alpesi hófajd. A rókák egyelőre jól bírják a klímaváltozást, de csak idő kérdése, hogy mikor kezdenek el ők is fogyatkozni.

Itt mindent megtalálsz, ami házi- és haszonállatokkal kapcsolatos: hasznos információkat az állatok gondozásáról és betegségéről.