Hogyan válassz helyet természetes úszómedencédnek
Habár egy medence első sorban egy élvezeti berendezés, a helyválasztáskor fontos, hogy ne csak azt vedd figyelembe, hogy hol mutatna jól, milyen adottságokkal rendelkezik a rendelkezésedre álló helyszín. A legfontosabb tulajdonságok, amiket figyelembe kell venned a lejtés, a növényzet, a talajtípus és az uralkodó szélirány. Nem ajánlatos például nagyobb fák közelében kiépíteni egy természetes úszómedencét, hiszen a fák gyökerei száraz időben a nedvesség után kutatva megsérthetik a medence szerkezetét.
Emellett persze a lehulló levelek mindennapos kitakarítása sem tartozik a legpihentetőbb élmények közé, amikről ha megfeledkezel, hamarosan belerohadnak a vízbe, ami gyors és heves algásodáshoz vezet majd. A természetes úszómedencék számára az agyagos talaj a legideálisabb, ugyanis nehezebb szivárog át rajta a víz, ami különösen fontos szempont lehet abban az esetben, ha a vízhatlan réteg valami miatt megsérülne. Figyelj oda továbbá a helyszín uralkodó szélirányára is.
Minden medencébe belehullik időnként némi szemétdarab, és sokat segíthet, ha a víz szél által gerjesztett áramlása olyan helyre viszi ezeket, ahol könnyedén kihalászhatók. Ezen a részen érdemes elhelyezni egy elvezető csövet, ami megakadályozza, hogy a medence vize kiáradjon a mederből, és elvezeti azokat a hulladékokat is, amik a vízbe esnek, és amiket a szél az irányába fúj.
Milyen formájú legyen a természetes úszómedence?
Bármennyire is jól mutatnak az luxusotthonokat bemutató magazinok fotói, ezek nem a legrealisztikusabb képet festik a természetes úszómedencékről. Minél összetettebb egy természetes úszómedence formája, annál nehezebb karban tartani azt. Sokkal többet kell vesződni a szűrők pozíciójának kimérésével, hogy milyen erőseknek kell lenniük ezeknek, és hogy mennyi vegyi anyagot kell vásárolni hozzájuk.
Az ideális, legkevesebb problémát felvető formák a négyzet, a téglalap és az ovális. Ha szeretnéd ezeket az egyszerűbb medencetípusokat vizuálisan érdekesebbé tenni, akkor elhelyezhetsz a medencében egy egyedi lépcsőt, vagy teljesen kerek helyett tojásszerű formát is kialakíthatsz. Egy természetes úszómedence legalább 65 négyzetméter területű kell, hogy legyen, aminek a felét a természetes szűrőöv kell, hogy kitegye. Ezeket az alapfeltételeket mindenképpen vedd figyelembe, amikor helyet választasz medencédnek. Most pedig nézzük az úszómedence elkészítésének menetét, a következő oldalon folytatom!