Kiss Péter cikkei

Citrusfélék teleltetése | Elmaradhatatlan fontos feladatok!

Fontos, hogy felkészítsük növényeinket a hidegebb napokra. A citrusfélék pedig különleges odafigyelést igényelnek, mivel nehezebben viselik a hidegebb évszakokat. Ezzel a cikkel kívánunk segítséget nyújtani, hogy ne keletkezzen kár a növényekben. Mostani cikkünkből megtudhattok mindent róla!

Nő a vetésterület Vas megyében

Gyengébb lett a kukorica termésátlaga Vas megyében, ezért több őszi növényt vetnek, mint az utóbbi években. Nagyjából 1000 hektárral növelték az őszi árpa vetésterületét, a búza területe már most 2-3000 hektárral nagyobb. 

Megkezdődik a bálványfa irtása

A Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. mintegy 134 millió forint összegű támogatást nyert el "A bálványfa terjedésének megakadályozása a Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. területén" elnevezésű projekt keretében. Az Európai Uniós támogatással megvalósuló projekt a második, megvalósító szakaszába érkezett, melynek során megkezdődnek a konkrét irtási munkálatok...

Terjeszkedik Magyarországon is a Monsanto

Ki ne ismerné az Amerika Egyesült Államokban szinte egyeduralkodóvá vált céget? A Monsanto génmanipulált állatokkal, növényvédő szerekkel, műtrágyákkal foglalkozik. Rengeteg országban megtiltották a jelenlétüket, Magyarországon azonban egyre jobban terjeszkedik. 1997 óta jelen van Hazánkban, most pedig megkezdte a fejlesztéseket is.

A világ legérdekesebb madara

Rengeteg érdekesebbnél érdekesebb állattal találkozhatunk világunkban és az állatokon belül is rengeteg érdekes madárral. Most bemutatjuk a szerintünk legérdekesebb madarat a világon, ez a madár pedig nem más, mint a Selyemmadár.

Kisebb a kukorica hozama

Az eddig tervezett termésátlagoktól elmaradt a kukorica hektáronkénti átlagos hozama, egyenlőre 5,5 tonnás az átlaghozam. A minőséggel viszont egyre kevesebb a probléma. Befejeződött a napraforgó betakarítás is, az őszi vetésekkel pedig kiválóan haladnak a gazdák.

Sikeres a magyar oltóanyag

Magyarországon és világ szerte nagyon sikeres a magyar oltóanyag, ugyanis nagyjából minden negyedik csirkét ezzel az oltóanyaggal kezelnek. A Magyarországon kifejlesztett vakcinával védik meg a baromfikat egy fertőző betegségtől. 

Ismerd meg a harlekinkaticákat közelebbről

Az Egyesült Államokban már régebben, Európában a közelmúltban, Magyarországon nagyjából 3-4 évvel ezelőtt terjedtek el a harlekinkaticák. Az ősz kezdetével ugyanúgy, mint sok más rovar elkezdtek melegebbek helyekre bevonulni ezek az állatok, lassan a házakban is egyre több jelenik meg belőlük. Segítünk, hogyan is ismerhetők fel a harlekinkaticák és...

Erősödik a szarvasmarha ágazat

Az utóbbi években egyre jobban erősödött a szarvasmarha tenyésztés hazánkban, a következő években pedig ez a tendencia tovább folytatódhat, ez pedig kedvez a tejtermelésnek is.