Magyarországon és világ szerte nagyon sikeres a magyar oltóanyag, ugyanis nagyjából minden negyedik csirkét ezzel az oltóanyaggal kezelnek. A Magyarországon kifejlesztett vakcinával védik meg a baromfikat egy fertőző betegségtől.
A magyar családok asztalára kerülő egészséges csirkehús nagyban köszönhető a hazai oltóanyaggyártás sikerének, sőt a világon minden negyedik csirkét magyar állatorvosok által fejlesztett, és Magyarországon gyártott vakcinákkal védenek meg az egyik legfertőzőbb baromfibetegség ellen, tudtuk meg a Magyar Vidék Napján elhangzott előadáson.
A legfrissebb felmérések szerint a magyar háztartások által legkedveltebb húsfajta a baromfi, ezen belül is a csirkehús a legnépszerűbb: átlagosan 20 kg csirkehúst fogyasztunk évente. Rengeteg szakember dolgozik azon nap mint nap, hogy egészséges hús kerüljön az asztalunkra.
„Az állatok és az emberek egészsége szorosan kötődik egymáshoz. Annak érdekében, hogy egészséges húst tudjunk fogyasztani, nagy hangsúlyt kell fektetni az állati megbetegedések megelőzésére, amelyben kulcsfontosságú szerepet kapnak az oltóanyagok és a nemzetközi szinten kiemelkedő eredményeket elérő magyar állatorvos kutatók.” – mondta Máté László, a legnagyobb hazai oltóanyaggyártó cég, a Ceva zónaigazgatója.
Több mint százan dolgoznak a legnagyobb hazai oltóanyaggyártással foglalkozó vállaltat, a Ceva kutatás fejlesztési részlegén. Az oltóanyagokat Magyarországról juttatják el a világ minden tájára, ezáltal magyar vakcinákat használnak Kínától, Dél-Afrikán keresztül Nyugat-Európáig világszerte. Érdekesség, hogy magyar szakemberek közreműködnek a vállalatcsoport Braziliában és Kinában megvalósuló termelőegységeinek létrehozásában illetve modernizálásában is. Méltán lehetünk tehát büszkék a magyar állatorvosi kutatókra, akik világszerte jelentős mértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy egészséges hús kerüljön az asztalunkra.
AgroLine
Forrás: EU-Info