9 lépcsős megoldás a kerti gyomok ellen

Szabadulj meg örökre a gyomoktól organikus megoldásokkal!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
A legjobb megoldások kerti gyomok ellen

A komplett organikus gyomtalanítási stratégia 9 lépése

A gyomok kiirtása egy többlépéses folyamatot követel meg. Számíts kemény munkára, de az lebegjen a szemed előtt, hogy nem csak a gyomoktól szabadulsz majd meg, hanem egyidejűleg a kertedben növő hasznos növényeknek is sokat segítesz majd mindezzel! Lássunk hozzá!

1. Jelöld ki a gyommentes övezeteket kertedben

A gyomoktól nem csak rettentő nehéz megszabadulni, de fontos részeit is képezik a kert természetes életének. Ne ábrándozz tehát arról, hogy az egész kertet gyomtalanítani fogod, mert egyrészt óriási kihívás, másrészt a gyomokra szükséged van a talaj élővilágának fenntartásához. Ahelyett, hogy az árral szemben próbálnál úszni, jelöld ki azokat a részeket kertedben, ahol mindenképpen szeretnél megszabadulni tőlük.

hirdetes

Ezt a jelölést szó szerint kell érteni, tehát szúrj le néhány karót, és kösd őket össze madzaggal, vagy használj valamilyen más módszert, de a lényeg, hogy pontosan lásd ezeket a zónákat. Ez azért fontos, mert így később láthatod majd, hogy gyomirtásod hatékony volt-e, és kezdenek-e visszatérni a kéretlen növények ezekbe a zónákba.Egy jó módszer egy 60cm széles és 30cm mély árkot ásni a zónák köré, ami egyrészt segít vizuálisan megjelölni őket, másrészt pedig meggátolhatod vele a gyökerekkel vagy indákkal terjeszkedő gyomokat.

Ha nem rajongasz az ásásért, akkor egy másik megoldás további növényekkel körbeültetni meglévő ágyásidat, például eperrel, gyógynövényekkel, vagy dekoratív virágokkal, hogy elvegyék a lehetőséget a gyomoktól. Néha persze ezek a „védelmező” növények is gyomokká alakulhatnak, ha nem vigyázol, ezért fontos, hogy még az előtt eltávolítsd a magházaikat, hogy elvethetnék őket maguk körül (vagy húzogasd ki a palántáikat a talajból, ha ezzel már elkéstél).

Ha erre sincs elég helyed, akkor elképzelhető, hogy valamilyen gyomirtót kell alkalmaznod a gyommentes zónák kijelölésére. Lehetőleg válassz ehhez valamilyen organikus készítményt (például kertészeti ecetet). Egy másik megoldás műanyaggal elfojtani a gyomokat, majd kukorica gluténnel megakadályozni, hogy magvaik kicsírázzanak.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-12-05

Az ásás: a talajforgatás előnyei és hátrányai szakértői szemmel

Az ásás, más néven talajforgatás, egy régóta alkalmazott talajművelési technika, amelynek előnyeit és hátrányait szakértő segítségével vizsgáltuk meg.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-12-05

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Így válassz a szakértő szerint

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Segítünk dönteni, hogy idén is tökéletes legyen az ünnepi hangulat – fedezd fel mindkét opció előnyeit és hátrányait!

2024-12-07

A legszebb orchidea fajták: ezeket add ajándékba idén karácsonykor

Fedezd fel a legszebb orchidea fajtákat, amelyek idén karácsonykor is tökéletes ajándékok lehetnek, és örömet szerezhetsz velük minden növénykedvelőnek!

2024-12-10

Hogyan lesz piros a mikulásvirág? Tippek a virágoztatáshoz

A mikulásvirág nemcsak karácsonyi dísz, hanem a téli otthonod színpompás dísze – tudd meg, hogyan varázsolhatod pirossá! Fedezzük fel a gondozás részleteit.

2024-08-26

Természetes vízforrások: Így öntözd kerted ingyen, fenntartható módon

Tudd meg, hogyan használhatod a természetes vízforrásokat, mint a fúrt kút, esővíz vagy patakvíz, a kerted fenntartható és takarékos öntözéséhez.

2024-12-09

Téli borsó vetése: hasznos tippek a gazdag tavaszi szürethez

A téli borsó vetése remek lehetőség arra, hogy már tavasszal friss, zsenge termést takaríts be – megfelelő gondoskodással bőséges szüretben lehet részed!

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

androgén hormonok

a hímekre jellemző ->másodlagos nemi jelleget kialakító —>ivari hormonok. Anabolitikus... Tovább

hipoplázia (hypoplasia)

fejlődési rendellenesség, amikor valamely szerv, szövet csökevényesen fejlődik ki. Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Gazdaság Gyeptermesztés Házi kert kert Környezetgazdálkodás Talajművelés