Permetezz párát
A mohának rendszeres öntözésre van szüksége, hogy elszaporodhasson, és mivel nincsenek gyökerei, amivel felvehetné ezt a talajból, így nem is kell mélyen öntöznöd. E helyett enyhén permetezd meg a felületét vízpárával, akár lefektetett, akár zaggyal felvitt moháról van szó. Ehhez vásárolhatsz kifejezetten ilyen permetező öntözőrendszereket, de ha találsz egy olyan fejet a kerti slagra, ami vízpárát fúj, az is megfelel majd.
Fontos, hogy a mohát ne öntözd forró időben – ilyenkor csak este adj neki vizet, vagy kora reggel, nehogy bepenészedjenek. Amíg meg nem erősödik, napi több alkalommal is öntözheted, kifejlett korában pedig elég csak szükség szerint, időnként elvégezni ezt. Elég csak rövid ideig permetezni őket. Értelemszerűen esős időszakban nincs szükség öntözésekre.
A mohatermesztés során elvétett leggyakoribb hibák
A mohát sokan gyep helyett telepítik portájukra, azonban akik haszonállatokat is tartanak birtokukon, azoknak jobban oda kell figyelniük mohájuk épségére. Mivel a mohának nincsenek gyökerei, az áskálódó állatok nagyon könnyen kárt tehetnek bennük, és már a tyúkok kaparása is felszakíthatja őket a talajról. A kacsák előszeretettel „nyúlkálnak” be alájuk csőrükkel, miközben kukacokat keresnek, míg a macskák általában kényelmes alomnak tekintik. Az áskálódó kutyákról valószínűleg nem kell részletesen beszámolnunk. Mindezzel csak arra szeretnénk figyelmeztetni, hogy a mohát olyan helyen érdemes nagyobb területen telepíteni a talajra, ahol az állatok nem férhetnek hozzá.
Vigyázz a megnevezésekkel
Ügyelj rá, hogy nem egy növény neve tartalmazza a „moha” szót anélkül, hogy bármi közük lenne az igazi mohákhoz. Ott van például a fákról lelógó „spanyol moha”, ami valójában nem más, mint a zuzmószerű szakállbromélia. Ha valami virágzik, akkor az nem moha – ha egy növény mohaszerűnek tűnik, de virágai vannak, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem igazi mohával van dolgod.