A palánták kiültetéséről
A kerti mák főgyökérrendszerrel rendelkezik, ami azt jelenti, hogy nem tűri jól az átültetéseket. Fontos tehát, hogy magokat végleges helyükre ültesd el. Ha mindenképpen át szeretnéd ültetni mákjaidat, akkor reggelente és esténként is öntözd meg őket, hogy új erőre kapjanak a kiültetés után. Ezt egészen addig csináld, míg a leveleik újra nőni nem kezdenek. Az átültetett mákok kisebb magházakat növesztenek, ezért ha nem tudod elkerülni az átültetést, érdemes többet is ültetni belőlük.
Ültetési távolság
Amennyiben nagyobb mennyiségben szeretnéd termeszteni a kerti mákot, az általános mezőgazdasági módszer egymástól 10 centire ültetni őket, 30 centis sorokban. Ha csak kerti ágyásaidba szánod őket, akkor ajánlott vegyes ágyásba ültetni mákjaidat, és mindegyiknek nagyjából 30x30 centi helyet hagyni.
A kerti mák gondozása
A kerti mák szerencsére nem igényel túl sok odafigyelést. Mivel „fagyban született” növények, így nem kell félteni őket a hidegtől, habár az igazán kemény téli fagyok végezhetnek virágjaikkal. Ha ettől tartasz, akkor védd meg őket ágyástakarókkal.
Öntözés
A kerti mák száraz talajban érzi magát jól, de persze időnként mindenképpen szüksége lesz némi vízutánpótlásra. Ha az idő tartósan forró vagy száraz, akkor gondoskodj róla, hogy a palánták heti 1,5-2 cm-nyi esőnek megfelelő vizet kapjanak. Ezen kívül fiatalabb korukban tartsd folyamatosan nyirkosan a talajt alattuk.
Gyomlálás és talajtakarás
Miután megerősödtek, a kerti mákokat nem igazán zavarják az elterjedtebb gyomok. Persze ehhez némi időre (nagyjából a csírázást követő 1,5-2 hónapra) lesz szükségük, amely során a rád számítanak majd a gyomlálás terén. Fontos, hogy a kerti mákok magvaira nem szabad talajtakarót húzni, különben nem csíráznak ki. Miután kicsíráztak és egy kicsit megerősödtek, természetesen már alkalmazhatsz talajtakarót, első sorban a gyomok visszaszorítására.