Társültetés
Öntözés
A komlónak sok vízre van szüksége, éppen ezért a csepegtető öntözési módszer ajánlott a folyamatos folyadék-utánpótlás biztosításához. Ez a megoldás csökkenti a fertőzésveszélyt is. A kifejlett példányoknak nagyjából 3,8cm vízre van szükségük hetente.
Trágyázás
Még az ültetés előtt dolgozz bele egy adag általános műtrágyát a talajba 15-20cm mélységben. A termőidőszak alatt aztán időnként némi alaposan komposztált trágyával is segíts be növényeidnek.
Művelés
A komlót júniustól egészen július elejéig művelni kell. Amikor a hajtások elérik a 30-60cm-t, ideje elkezdeni művelni őket erős spárgával. Feszíts ki egy drótot 3-4,5 méterrel a talaj felett, majd lógass le egy darab spárgát mindegyik növényhez. Szúrj egy karót a növény mellé, és erősítsd hozzá a spárgát. Ha szeretnéd rásegíteni a komlókat, hogy nőjék körbe a spárgát, akkor óvatosan tekerd köréjük őket.
Talajtakarás
A komló nem szívesen verseng gyomokkal, ezért érdemes alaposan érlelt organikus talajtakarót használni, hogy kordában tartsd a felbukkanó gazt. A takarót tavasszal, a fő termőidőszak indulása előtt ajánlott lefektetni. Vigyél fel egy 2,5-5cm vastag takaróréteget, de ügyelj rá, hogy lásd, hová ültetted növényeidet.
Metszés
A komló hajlamos szétszéledni, szóval érdemes odafigyelni rá, hogy csak arrafelé nőjön, amerre szeretnéd. Ennek érdekében bátran metszd meg, ha szükségét látod (de ügyelj rá, hogy mindig fertőtlenített szerszámokat használj ehhez).
Gyakori kártevők és betegségek
Peronoszpóra
A peronoszpórát a Pseudoperonospora humuli nevű gomba okozza. A fertőzött növények törékennyé, gyengévé válnak, és nem képesek megfelelően felfelé mászni. Ez a betegség leállítja a termések növekedését, amelyek barnává is válnak.
Lisztharmat
A lisztharmat sok kertész egyik legrosszabb rémálma. Tünetei a növény levelein, bimbóin, és termésein megjelenő fehér foltok. A fertőzött termések pirosas barna színűvé válnak, és elkezdenek elhalni. Ezt a fajta betegséget általában a rossz szellőzés okozza, ezért megeshet, hogy ritkítanod kell majd ültetvényeden, hogy több levegő mozoghasson növényeid között. Sajnos gyógyítani nem lehet – távolítsd el minél előbb a fertőzött példányokat, és égesd el őket!