A komló termesztése
Komló törpülés viroid
A komló törpülés viroid egy vírisos kórokozó, amely megállítja a növény növekedését és akár 20%-ára is csökkentheti a hozamukat. A fertőzést talán csak 3-5 termőidőszak után veszed majd észre, ami azért veszélyes, mert ez rengeteg időt ad a betegségnek a terjedésre. Szerezd be komlóidat olyan állományból, amelyek garantáltan mentesek ettől e betegségtől, és ha mégis feltűnik a kertedben, akkor azonnal távolítsd el a beteg példányokat.
A gyökerek feketerothadása
A gyökerek feketerothadása hosszú ideig megmaradhat a talajban, erre pedig erősen nedves körülményekre van szüksége. Fontos, hogy kertedben kiiktasd az olyan részeket, ahol a víz összegyűlik (pl. egy esőzést után), és megmaradhat. Ha a komló indái hervadni kezdenek, akkor jó eséllyel ez a probléma.
Komló levéltetű
A komló levéltetvek a komló fejlődésben lévő terméseivel táplálkoznak, ami elbarnítja azokat. Ezek a tetvek ráadásul ragacsos váladékot is terjesztenek, amely a levelek és termések gombásodását és fertőzését okozhatja. Egy megoldás katicabogarakkal védekezni ellenük, de neem olajat, vagy rovarirtó szappanokat is bevethetsz.
Japán cserebogár
A japán cserebogár sok fejfájást okozhat a kertészeknek. Ha ilyeneket veszel észre növényeiden, azonnal szabadulj meg tőlük, mert a nőstény példányok egyre több hímet vonzanak majd magukhoz, és egy idő után kontrollálhatatlanná válhat a helyzet. Feromoncsapdákkal, vagy csapdanövényekkel (pl. szőlő) védekezhetsz ellenük.
Kétfoltos takácsatkák
A kétfoltos takácsatkák a növényi nedvek kiszívásával ártanak a növény leveleinek és terméseinek. Jó eséllyel előbb veszed majd észre az általuk kibocsátott hálókat, mint magukat az atkákat, ugyanis rendkívül aprók. Extrém esetekben az atkák képesek teljesen lecsupaszítani egy növényt, de már az sem kellemes, hogy a korábban emlegetett alfasavak mennyiségét is csökkentik a komlóban.