28/2006. (IV. 7.) FVM rendelet
az állatlétszámhoz kötött támogatási jogosultságról szóló 82/2005. (IX. 15.) FVM rendelet módosításáról
A mezõgazdasági és vidékfejlesztési támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás egyes kérdéseirõl és az ezzel összefüggõ törvénymódosításokról szóló 2003. évi LXXIII. törvény 45. § (2) bekezdésének c) pontja alapján a következõket rendelem el:
1 §
Az állatlétszámhoz kötött támogatási jogosultságról szóló 82/2005. (IX. 15.) FVM rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-ának (2) bekezdése a következõ c) és d) pontokkal egészül ki:
[(2) E rendelet alkalmazásában:]
"c) teljes állatállomány: a termelõ tulajdonában lévõ összes anyajuh, illetve anyatehén,
d) tejkvóta összessége: a tehéntej termékpálya szabályozásában alkalmazott kvótarendszerrõl szóló 69/2004. (IV. 29.) FVM rendelet szerinti beszállítási és közvetlen értékesítési tejkvóta együttes összege."
2. §
Az R. 3. §-ának (2) bekezdése helyébe a következõ rendelkezés lép:
"(2) Az országos tartalék adott támogatási évre szóló szintjét az azt megelõzõ év december 31-éig az agrárpiaci rendtartásról szóló 2003. évi XVI. törvény alapján létrehozott Hús Termékpálya Bizottság (a továbbiakban: Bizottság) javaslatára a földmûvelésügyi és vidékfejlesztési miniszter (a továbbiakban: miniszter) külön rendeletben határozza meg."
3. §
(1) Az R. 5. §-ának (1)-(2) bekezdése helyébe a következõ rendelkezések lépnek:
"(1) A teljes állatállomány és anyatehéntartás esetén a tejkvóta összességének átruházásakor, bérbeadásakor, illetve örökösödés útján történõ átszállásakor a támogatási jogosultság annak a termelõnek a tulajdonába, illetve bérletébe kerül, aki a teljes állatállományt és a tejkvótát átveszi.
(2) Öröklés esetén a támogatási jogosultság jogosultja változásának az MVH által vezetett nyilvántartásban történõ átvezetése iránti kérelmet - a jogerõs hagyatékátadó végzéssel vagy annak hiteles másolatával együtt - a hagyatékátadó végzés jogerõre emelkedésétõl számított tizenöt napon belül be kell nyújtani az MVH-nak."
(2) Az R. 5. §-a a következõ (4) bekezdéssel egészül ki:
"(4) Az (1) bekezdés szerinti átruházás, bérbeadás esetén az átruházó, illetve bérbeadó az adásvételi, illetve bérleti szerzõdés megkötését követõ egy éven belül támogatási jogosultságot nem vehet, illetve nem bérelhet."
4. §
(1) Az R. 6. §-ának (1) bekezdése helyébe a következõ rendelkezés lép:
"(1) A termelõ támogatási jogosultságát vagy annak egy részét az állatállomány átruházása, illetve bérbeadása nélkül más termelõ részére átruházhatja, bérbe adhatja."
(2) Az R. 6. §-ának (3)-(4) bekezdése helyébe a következõ rendelkezések lépnek:
"(3) A támogatási jogosultság átruházása, illetve bérbeadása esetén a feleknek a támogatási jogosultság jogosultja változásának nyilvántartásba történõ - a vonatkozó szerzõdésen alapuló - átvezetése iránti kérelmet közösen kell benyújtaniuk az MVH-hoz, anyajuhtartás támogatási jogosultság esetén legkésõbb az 1. § (1) bekezdésében meghatározott kiegészítõ nemzeti támogatást szabályozó jogszabály szerinti támogatási kérelemre vonatkozó határozat kézhezvételét követõ kilencven napon belül, anyatehéntartás támogatási jogosultság esetén a támogatási kérelemre vonatkozó benyújtási idõszak elsõ napját megelõzõ harminc nappal bezárólag. A teljes állatállomány birtokon tartási idõszak alatt történõ átruházásakor az átadó termelõ által bérelt támogatási jogosultságnak az átvevõ termelõ részére történõ bérbeadása esetén a támogatási jogosultság jogosultja változásának nyilvántartásba történõ - a vonatkozó szerzõdésen alapuló - átvezetése iránti kérelmet az átruházástól számított tizenöt napon belül kell benyújtani az MVH-hoz.
(4) A támogatási jogosultság jogosultja változásának nyilvántartásba történõ átvezetésének évében a támogatási jogosultságot az azt tulajdonba, illetve bérbe vevõ másra nem ruházhatja át és nem adhatja bérbe, azt maga köteles kihasználni, a támogatási jogosultságot tulajdonba, illetve bérbe adó pedig nem vehet és nem bérelhet támogatási jogosultságot."
(3) Az R. 6. §-a a következõ (5)-(6) bekezdésekkel egészül ki:
"(5) A (3) bekezdésben meghatározott határidõ nem vonatkozik az öröklés útján szerzett támogatási jogosultság átruházásra, illetve bérbeadásra.
(6) A támogatási jogosultság jogosultja 5. § (1) és 6. § (1) bekezdése szerinti változásának nyilvántartásba történõ átvezetésekor az MVH az érintett termelõk részére a rendelkezésre álló támogatási jogosultságról hatósági bizonyítványt állít ki."
5. §
(1) Az R.10. §-ának (3) bekezdése helyébe a következõ rendelkezés lép:
"(3) Ha a termelõ adott támogatási évben az egyéni támogatási felsõhatár kilencven százaléka alatt használja ki támogatási jogosultságát, akkor anyajuhtartás esetén az összes ki nem használt, anyatehéntartás esetén a kilencven százalék alatti ki nem használt egyéni támogatási jogosultság az országos tartalék javára ellenérték nélkül megvonásra kerül, függetlenül attól, hogy a termelõ saját vagy használatba vett támogatási jogosultságát érinti."
(2) Az R.10. § (4) bekezdésének b) pontja helyébe a következõ rendelkezés lép:
[(4) Ha a termelõ támogatási jogosultságának száma nem több, mint]
"b) anyatehéntartás esetén 7 támogatási jogosultság, akkor a (3) bekezdés szerinti megvonás csak a támogatási jogosultságnak két egymást követõ évben való 90% alatt történõ kihasználása esetén alkalmazandó a második évben."
6. §
(1) Ez a rendelet a kihirdetését követõ harmadik napon lép hatályba. .
(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejûleg az állatlétszámhoz kötött támogatási jogosultság országos tartalékáról szóló 93/2005. (X. 21.) FVM rendelet 1. §-ának felvezetõ szövegrésze helyébe az alábbi rendelkezés lép:
"Az országos tartalék 2006-os támogatási évre szóló szintje"
(3) Anyajuhtartás támogatási jogosultság átruházása, illetve bérbeadása esetén a támogatási jogosultság jogosultja változásának nyilvántartásba történõ - a vonatkozó szerzõdésen alapuló - átvezetése iránti kérelem benyújtására e rendelet 3. § (2) bekezdésében meghatározott határidõt a már benyújtott kérelmekre is alkalmazni kell.
A legszebb fagytűrő évelő virágok: így gondozd őket télen
A fagytűrő évelő virágok igazi kincsei a kertnek, hiszen nemcsak a meleg hónapokban gyönyörködtetnek, hanem télen is megőrzik szépségüket, vagy éppen akkor virágoznak, amikor...
Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet
A karácsonyi kaktusz (Schlumbergera) az egyik legkedveltebb téli szobanövény, amelyet gyönyörű, színes virágai tesznek különlegessé. Ez a növény nemcsak látványos, de...
Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?
A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével fontos, hogy kertünk felkészüljön a fagyos időszakra. Bár a...
Így készül a grincsfa házilag: az év legkreatívabb karácsonyi ötlete
A grincsfa egy különleges, mókás karácsonyi dekoráció, amelyet könnyen elkészíthetsz otthon is. Ez a görbült, "csintalan" fa egyszerre vidám és egyedi, tökéletes...
Ünnepi magyal a kertedben: így válaszd ki a termős és porzós párokat
A magyal (Ilex) a karácsonyi kertek elmaradhatatlan dísze, mely az ünnepi hangulatot az örökzöld, fényes levelekkel és élénkpiros bogyókkal teszi teljessé. De vajon mitől terem...
A télen is virágzó karácsonyi kamélia gondozása az erkélyen és kertben
A karácsonyi kamélia (Camellia sasanqua) egy különleges, hidegtűrő cserje, amely a hideg hónapokban is életet visz a kertbe és az erkélyre. Ez a csodás örökzöld növény késő...
Hallottál már a karácsonyfa nevelő szettről? Neveld fel a fenyődet
Ahogy közeledik a karácsony, egyre inkább vágyunk az ünnepi hangulatra és a természet közelségére. Mi lenne, ha idén nem csupán egy vágott vagy műfenyőt választanál, hanem...
Meseszép adventi koszorú házilag kerti növényekből és termésekből
Az adventi időszak közeledtével egyre többen keresünk inspirációt, hogy otthonunkat ünnepi hangulatba öltöztessük. Az egyik legkedveltebb dekoráció az adventi koszorú, amely...
Betlehem csillaga: Kevesen ismerik, pedig csodálatos szobanövény
A Betlehem csillaga (Ornithogalum dubium) egy különleges hagymás növény, amely Dél-Afrikából származik. Narancssárga, sárga vagy fehér virágai különösen mutatósak, és...
Leander teleltető zsák: praktikus eszköz a hideg elleni védelemben
A leander teleltető zsákok hatékonyan segítik a leanderek teleltetését. Ezek a mediterrán növények nem télállók, így hazánk hideg hónapjaiban extra védelemre van...
Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén
A mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) az ünnepi időszak egyik legkedveltebb dísznövénye. Élénkpiros, rózsaszín, fehér vagy éppen krémszínű „virágai”...
Ködös napok és az első hó esélye – heti időjárás előrejelzés
Az előttünk álló hét időjárása változatos arcát mutatja majd, hiszen ködös, nyirkos és helyenként téli csapadékkal tarkított napok várnak ránk. Nézzük meg részletesen, mire számíthatunk!