2. A szerves rovarirtók biztonságosak
Gyakran hallani a mesterséges rovarirtó szerek káros veszélyeiről, így a legtöbbek azt gondolhatják, hogy a természetes anyagokból készült változatok biztonságosak lehetnek. Habár az élőlényekből készült szerek könnyebben lebomlanak, mint a mesterséges vegyianyagok, de egyáltalán nem veszélytelenek a környezetre és az emberekre nézve. A világ legmérgezőbb anyagai közül rengeteg állati és növényi eredetű, mint például a pókméreg, vagy a ricinusból kinyert ricin.
A szerves rovarirtók elterjedtek a mezőgazdaságban, és különböző mennyiségben és erősségben tartalmaznak méreganyagokat. Például az egyes trópusi hüvelyes növényekből kinyert rotenone egy rendkívül erős rovar-, baktérium- és halirtó szer egyben. Habár természetes forrásból származik, hatszor mérgezőbb az emberekre és állatokra, mint a hasonló célból készített, mesterséges úton előállított Carbaryl vegyület. A rotenone annyira mérgező, hogy néhány országban törvény tiltja a felhasználását.
A nikotin és pyrethrum is növényi alapú rovarirtók, amiket a kertészek használnak. A nikotin erősen mérgező az emlősök tehát többek között az emberek számára. A pyrethrum azonnali hatással bír a rovarokra, de kevésbé veszélyes az emlősökre. Az olyan baktériumokat, mint a Bacillus thuringiensist (BT) vagy az Alpha Beta Proteint gyakran alkalmazzák a haszonnövények önvédelmi mechanizmusának beindítására. Ezekkel ösztönzik a növényeket arra, hogy ellenanyagokat termeljenek és ezzel ellenállóbbakká váljanak a különböző fertőzésekkel szemben. Láthatjuk tehát, hogy a rovarirtó szereket gondosan kell megválogatni, és nem vakon megbízni a „természetes” címkében.
3. Az agyagos talaj feljavítása homokkal
Az agyag megtartja, míg a homok elvezeti a vizet. Sokan éppen ezért az agyagos talajt homokkal egészítik ki, hogy javítsák az elvezetését. Ez valójában csak egy még összetettebb talajt eredményez, amit sokkal nehezebb kezelni. Egy egyszerű példával élve: képzeld el, hogy van egy pohár üveggolyód. Ha homokot szórsz a pohárba, akkor mind a homoknak, mind a golyóknak kevesebb mozgásterük lesz, a levegő pedig egyszerűen képtelen lesz bejutni közéjük.
Az agyagos talaj homokosítása csak sűrűbbé teszi azt. Az agyagos talajra a komposzt alkalmazása a legjobb megoldás. Ez a könnyű összetételű anyag magához tapasztja az apró méretű agyagdarabkákat, de nem teszi sokkal sűrűbbé a talaj összetételét. Sőt, valójában szellősebbé teszi, ami jobb vízelvezetéshez is vezet.