Hogyan vigyázz kacsáidra télen

Így óvhatod meg kacsáidat a tél folyamán!

Szélesi Ferenc, NA
hirdetes
Télen óvni kell a kacsákat

Használj még több szalmát

A kacsák a talajon szeretnek fészket rakni. Nincs szükségük összetett menedékre – ha egy egyszerű kis viskóban védettek a ragadozóktól, az nekik bőven elegendő. Azonban télen a talaj különösen hideggé válhat, ami még ezeknek a jól szigetelő madaraknak is kellemetlen lehet. Még ha a talpuk jól is bírják a hideget, nekik is sokkal kellemesebb, ha nem kell egész nap a fagyos földön lépkedniük. Érdeme tehát némi szalmát szétteríteni az ólban, hogy legyen hová lepihenniük.

Biztosíts védelmet a széltől

Érdemes néhány bálányi szalmát egymásra helyezni az ól szélén. Ezek egyrészt segítenek némileg szigetelni azt, és megvédik a kacsákat a jeges széltől. Habár egy háromoldalú menedék nem ideális óvóhely a kacsáknak éjszakára (hiszen így a ragadozók gond nélkül besétálhatnak az ólba), nap közben ideális védelmet nyújthat számukra az elemektől nyáron és télen is. A szél komolyabb problémát jelenthet kacsáid számára télen, mint a hideg, ezért jó, ha van egy szélvédett helyük, ahová behúzódhatnak. Ezt akár egy ponyva felakasztásával is megoldhatod az ól egyik sarkában.

hirdetes

Ügyelj a szellőztetésre

A kacsák rengeteg nedvességet eresztenek ki magukból az ólban. Ez önmagában nem probléma, és valószínűleg észre sem fogod venni. Télen azonban más a helyzet. A nyirkos körülmények könnyedén lehűthetik az ólat, és még fagysérülést is okozhatnak a kacsáknak. Hogy ezt elkerüld, biztosíts megfelelő szellőztetést az ólba. Tény, hogy védened kell kacsáidat a szél elől, de nem árt, ha van néhány magasabban elhelyezett szellőzőnyílás, ahol cserélődhet az ól levegője.

Használd ki a melegebb téli napokat

Télen nem minden nap repkednek kint a mínuszok, és érdemes kihasználni ezeket a lehetőségeket arra, hogy kacsáidnak némi örömet szerezhess a szabadban. Tölts fel nekik egy medencét vízzel, amiben kedvükre úszkálhatnak, és engedd ki őket, hogy szétnézhessenek egy kicsit.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

78/2008. (VI. 24.) FVM rendelet

Az Európai Mezõgazdasági Vidékfejlesztési Alapból nem termelõ mezõgazdasági... Tovább

bunda (juhbunda, gyapjúbunda)

a juhokról lenyírt, a nyírás után is egybemaradó, összefüggő szőrköntös elnevezése. A... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Állattenyésztés