7 növény, amiből házi kacsatápot készíthetsz

7 növény, ami segít ingyen kacsatáphoz jutni!

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
hirdetes
Kacsatáp, ami a kertben nő

Milyen növényeket termessz házi kacsatápként?

Békalencse

Mint említettük, a békalencse az egyik legjobb házi termesztésű kacsatáp. Egyetlen hátránya, hogy egy stabil vízfelületre lesz szükséged hozzá valahol birtokodon. Ha azonban ez nem akadály, akkor egészen késő őszig gazdagíthatja kacsáid étrendjét. Fontos észben tartani, hogy amellett, hogy jótékony hatásai is vannak, a békalencse hajlamos agresszíven terjeszkedni a vízben, ami így élhetetlenné válhat bizonyos állatok számára.

Közönséges vízijácint

A békalencse után a vízijácint a kacsák második kedvence. Szintén nagyon gyorsan terjed a vízben, és akár tíz nap alatt megháromszorozhatja a vízen elfoglalt területét. A vízijácint, mint házi kacsatáp egy másik előnye, hogy szüretelés után ki lehet szárítani. Ezzel nem veszít tápértékéből, de így hosszabb ideig tárolható, ráadásul tele van fehérjével is. A vízijácintnak nincs szüksége kiváló minőségű vízre. Ezt a szívós növényt nem zavarja, ha nem tökéletes mennyiségű nitrogénben és foszforban úszkál. Egyetlen hátránya, hogy hidegben elhal, ezért ha a hőmérséklet 5°C alá esik, akkor sajnos el kell búcsúznod tőle.

hirdetes

Köles

A köles egy kisebb méretű mag, amit gyakran kevernek bele bolti kacsatápokba is, de a papagájokat is előszeretettel etetik velük gazdáik (ha elég nagyok hozzá). A köles nem éppen olcsó, ha állateledelként vagy tápként veszi az ember, de szerencsére egyszerűen termeszthető házilag is. Melegebb éghajlatokon akár többször is szüretelhető egy szezon alatt. A köles nyirkos talajban érzi jól magát, és általában tavak partján található meg. Ha nem lepi el teljesen a víz, kacsáid kedvükre csipegethetnek majd belőle.

Kukorica

Ha könnyedén szeretnél házi kacsatápot termeszteni magadnak, akkor a kukorica egy remek megoldás erre. Ha elég nagy birtokod van, akkor jó eséllyel már így is nő néhány belőle valahol kertedben. A leszüretelt csöveket ki is száríthatod, hogy hosszútávon is tárolni tudd őket, később pedig morzsolva tálalhatod kacsáidnak. A kukorica nagyszerű fehérje- és kalóriaforrás szárnyas barátaid számára!

Moszatpáfrány

A moszatpáfrányok csinos vízi növények, amelyek kissé a békalencséhez is hasonlítanak (csak éppen valamivel hosszabbak annál). Ha nem eteted velük rendszeresen kacsáidat, akkor hamar beteríthetik a rendelkezésükre álló vízfelületet. A moszatpáfrányok remek társai lehetnek a rizsnek, ugyanis javíthatják annak hozamát.

Borsó

Mivel a borsó szinte bárhol megterem (és még tó sem kell hozzá), érdemes ezeket a zöldségeket is felvenned kacsáid étlapjára, hiszen te is csemegézhetsz belőlük, és mind neked, mind kacsáidnak számos tápanyagot kínálnak.

Vadrizs

A vadrizs egyetlen hátránya, hogy ha kacsáid az előtt hozzájutnak, hogy megérne, akkor palántáid idő előtt elpusztulnak majd, és nem lesznek esélyük annyit teremni, amennyire képesek lennének. Ha azonban elérhetik teljes, kifejlett méretüket, akkor akár 2,5 méter magasan is kiemelkedhetnek a vízfelszín felett. Attól függően, hogy milyen éghajlaton élsz, valószínűleg ősszel kell majd elültetned őket, hogy az áttelelést követően kibújhasson a vízből.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-09-18

Hatalmas bajban a fecskéink – Így segíthetsz nekik!

A hűvös, esős idő komoly veszélybe sodorja fecskéinket. Tudd meg, hogyan segíthetsz nekik, és miért fontos a természetvédelmi intézkedések betartása!

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

véna (gyűjtőér, visszér, vivőér)

A ->vér a szív felé, ill. a szívbe szállító ér. A kisvérkörben a v. oxigénes vért, a... Tovább

ökoszisztéma

a —>bioszférának olyan része, amelyben az élettelen —>környezet a benne kialakult... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állattenyésztés