A görögdinnye magja - így használd fel a görög dinnye magját, próbál ki ezeket a szuper ötleteket Te is!

Soha ne dobd ki a görögdinnye magját, mutatom, mire használhatod fel!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Igazi csodaszer a görögdinnye magja

Dinnyelé-kúra

A dinnyelé segít a májból feloldani és kijuttatni a méreganyagokat. Ezért ha az ember krónikus májbetegségben szenved, vagy, valamilyen mérgezésen esett át, erős antibiotikumokat szedett  próbálja kis a háromnapos görögdinnye kúrát. Ekkor annyi t ehetünk belőle amennyi jólesik -  két fontos szabály betartásával. Egyrészt a dinnye ne legyen nagyon hideg és legalább három órával étkezés után együk, másrészt nem fogyasztunk semmi mást mellette.

Dinnyelé

gyümölcscentrifugával, vagy gyümölcspréssel a görögdinnye minden részét ki tudjuk préselni, így héjastul, magvastul azok minden hasznos tulajdonságával rendelkező levet kapunk, illetve a héjban lévő klorifil is hasznosul egyúttal. A görögdinnye fogyasztására vonatkozó szabályok a lére is vonatkoznak.

Görögdinnye méz - pekmez

A görögdinnyeléből is készítenek pekmezt, ami nem más, mint sűrített szirup, s ehhez valóban mézédes dinnyére van szükség. Kiszedjük a piros részét, összevágjuk és szitán, vagy gézen keresztül kinyomjuk a levét. Főzzük állandó keverés mellett, időnként leszedve a habját. Megint leszűrjük, és újból feltesszük főni mérsékelt tűzön, vigyázva, hogy ne égjen le. Amikor 5-6-szor kevesebb a lé mennyisége, akkor ellenőrizzük, kész van e a pekmez. Egy kistányérra cseppentünk belőle, és ha nem folyik szét gyorsan, akkor a „dinnye méz” elkészült.

Savanyított dinnye

A savanyított görögdinnyének van egy nagyon különleges sajátos íze, ami megkülönbözteti a többi savanyúságtól. A sózás eredményeképpen a zöldségben lévő cukor tejsavas erjedése megy végbe. Csak teljesen ép, nem túl nagyméretű, vékony héjú dinnyék felelnek meg savanyítás céljára. Ehhez a görögdinnye másodtermését használják. A dinnyéket alaposan megmossuk, több helyen megszurkáljuk, és szorosan a savanyító edénybe tesszük (lehet üveg, zománcos, agyagedény, fahordó), leöntjük a sós oldattal (1 liter vízhez 60g só). 1-2 napig szobahőmérsékleten tartjuk, ha kell, felöntjük még sós lével, majd hűvös helyen tároljuk. Egy hónap után már fogyasztható lesz.

Legyünk óvatosak!

Ha szeretnénk teleenni magunkat görögdinnyével, oly módon, hogy hasznos is legyen a szervezetünknek, akkor 2-3 órával előtte és utána ne fogyasszunk semmilyen sós táplálékot. Ennek az az oka, hogy a só visszatartja a folyadékokat a szervezetünkben, és így a dinnyével az ellenkező hatást érjük el, vagyis nagy terhelés a szívnek, és ödéma lehet a következmény. Ne egyenek dinnyét a cukorbetegek és az ödémás terhesek az utolsó három hónapban.

Forrás: valodisafrany.blog.hu

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-09-03

Itt az almamoly következő generációja - küzdjünk most bio módszerekkel

Itt az almamoly kártevő következő generációja, így érdemes bio megoldásokkal védekezzünk a kártevő ellen, megőrizve az alma egészségét, a termés minőségét.

2024-09-03

Így gondozd a közkedvelt szibériai mézbogyót a bőséges, nagy termésért

A szibériai mézbogyó vagy mézbogyó népszerűsége nem véletlen: megfelelő gondozással ez a különleges gyümölcs bőséges, nagy terméssel hálálja meg a törődést.

2024-08-23

Ne engedd, hogy a kutya megkóstolja! Ezek a növények megbetegíthetik

Ne hagyd, hogy a kutya megkóstolja ezeket a zöldségeket és gyümölcsöket, mert megbetegíthetik! Megmutatjuk miket kerülj és miket adhatsz bátran a kedvencednek.

2024-08-18

A fantasztikus és édes szilva! Fajták, amiket kár lenne kihagyni

Az ízletes szilva és különböző fajtáinak kavalkádja között most segítünk eligazodni, hogy megtaláld a tökéletes ízt, amelyik a leginkább passzol hozzád.

2024-09-05

Gyümölcsfa metszése aszály után: így alkalmazkodjunk a metszés során

Az aszályt követően a gyümölcsfa metszése során kiemelten fontos, hogy a fák regenerálódási képességét szem előtt tartva kíméletes technikákat alkalmazzunk.

2024-09-01

Ezt ültesd a fenyőid alá és tündérkertté változik az udvarod

Fedezd fel a legjobb növényeket a fenyőfa alá, hogy árnyékos kertedet tündérkertté változtathasd. Praktikus tippek és varázslatos ötletek várnak!

2024-09-06

Túl sok cukkini termett a kertedben? - Készíts házi lisztet cukkiniből!

Túl sok cukkini termett a kertedben idén? Készíts belőlük egészséges lisztet! Egyszerű lépésekkel bemutatjuk, hogyan hozd ki a legtöbbet a termésből.

2024-09-06

Ezért szedd fel a burgonyát a kertből a nagy esőzések előtt

Tudd meg, miért fontos a burgonyát időben felszedni a nagy esőzések előtt! Védd meg a termést a rothadástól és a gombás betegségektől a megfelelő időzítéssel.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

LG3472 (LZM 452/23)

Kukorica Cél: szemes Leírás:A hímvirágzás ideje közepesen korai. A kalászkapelyva nem,... Tovább

csírázóképesség

a csíranövény fejl.-e a csíraérettség és a csírázás külső feltételeinek (hő, levegő,... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek gyümölcs