Szerintem már mindenki járt a Városligetben, viszont a legtöbben csak áthajtottak rajta kocsival és fel sem tűnt nektek, hogy milyen csodákat rejt ez a mesebeli hely. Éppen ezért bemutatok nektek 5 csodát, amit csakis a Városligetben találhatsz meg!
4 csodás program lehetőség a Városligetben
Fővárosi Állat-, és Növénykert
A Fővárosi Állat-, és Növénykert Magyarország legnagyobb és egyben legrégebbi gyűjteményű állatkertje. Kapuit 1866-ban nyitotta meg, és egészen az 1950-es évekig az ország egyetlen állatkertje volt. Mára olyan mértékben ismert lett, hogy az egész országban az egyik leglátogatottabb kulturális közintézmény lett, évente több mint 1 millió látogatóval büszkélkedhet. Tevékenységi köre között szerepel a természetvédelem az állatok megismertetése, védelmének fontossága, természet közeli szabadidős programok biztosítása, és természetesen a tudományos oktatás is.
Az állatkertet több ízben is át kellett építeni, már az 1900-as évek elején lebontották az eredetileg készült épületek többségét, egyedül a Bagolyvár maradt meg. A műemlék épületek többsége 1909 és 1912 között épült, ekkor hozták létre a Pálmaházat és a műsziklákat is. Ezután sokáig csak kisebb építkezések, felújítások zajlottak, a világháború után viszont sok épületet kellett újjáépíteni. Az állatkert 1986 óta természetvédelmi terület, 2012 novemberében a Fővárosi Közgyűlés 10,7 hektárról 17,3 hektárra növelte a területét.
Széchenyi gyógyfürdő
Nem csak Budapest, hanem egész Európa legnagyobb fürdőkomplexuma a sokak által csak Szecskaként emlegetett gyógyfürdő. 1909-ben kezdték meg az építését, a fürdő termálvízellátását az 1938-ban átadott Szent István kút, a hidegvízellátását pedig hat darab kisebb kút biztosítja. Jelenleg három kültéri és tizenöt beltéri medencével rendelkezik, ráadásul különböző gyógykezeléseket is igénybe vehetünk. A második világháború során a fürdő 20 százalékos károsodást szenvedett, a Szent István kút azonban nem sérült meg szerencsére, a háború után megkezdődtek a helyreállítási munkálatok és már 1945 márciusában igénybe vehették a szolgáltatásokat újra.
Szépművészeti múzeum
A Szépművészeti Múzeum állami alapítású és fenntartású országos múzeum Budapesten, a Hősök tere műemlék együttesének részeként Budapest világörökségi helyszíneihez tartozik. 1900 és 1906 között, Schickedanz Albert és Herzog Fülöp Ferenc tervei alapján neoreneszánsz és neoklasszicista stílusban épült.
A második világháború közben és vége felé számos értékes műtárgyat sikerült nyugatra menekíteni, az épület azonban súlyos károkat szenvedett, a szovjetek elrabolták az itt őrzött nagypolgári gyűjteményeket, ezek azóta is orosz múzeumokban találhatók meg. Nyugatról a világháború után számos tárgy visszatért szerencsére, 1957-ben a Magyar Nemzeti Galéria átvette a magyar műtárgyakat, ezután a Szépművészeti Múzeum az egyetemes művészet emlékeit mutatja be,
Magyar Zene Háza
A Magyar Zene Háza a budapesti Városligetben, a Városligeti-tó tőszomszédságában, a Vajdahunyad vára közelében épült a régi, elbontott Hungexpo irodák helyén. Az új épület környékén pedig egy évtizedekig elzárt és elhanyagolt, mintegy 7000 négyzetméternyi zöldfelület került megújításra és vált ismét a Városliget szabadon látogatható parkfelületévé. A Liget Budapest Projekt részeként létrejött intézmény állandó kiállításaiban az egyetemes és a magyar zenetörténet is fontos szerepet kap.
Az épületet Fudzsimoto Szószuke japán sztárépítész tervezte, aki természetközeli, áttetsző üvegépítményt szánt a liget fái közé. A formabontó külső egy komplex zenei beavató intézményt rejt, amely sokszínű programkínálatával egész évben a zene számtalan élményét tárja majd a látogatók elé.