Mindent elpusztít a szúnyogírtás! Mutatjuk, milyen veszélyei lehetnek - ismerd meg őket Te is

Ördögi kör – A szúnyogírtás többet árt, mint használ!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Nemcsak a szúnyogokkal, hanem mindennel végez az irtás!

Fizikai védekezés a szúnyogok ellen

Ezek a módszerek nem csökkentik a szúnyogállományt, tehát ugyanúgy ott lesznek mindenhol, ahogyan eddig, de a kellemetlen találkozást megszüntethetjük a segítségükkel. Érdemes erős szúnyoghálót felhelyezünk az ajtókra, illetve az ablakokra, használjunk este ultrahangos készülékeket, és érdemes kipróbálni a légáramláskeltést is. Érdemes megelőznünk a bajt, a szúnyogok állományát csökkenthetjük, ha megszüntetjük a pangó vizet kertünkben. Takarítsuk ki az ereszcsatornákat, a vízelvezető árkokat, gödröket, a házi állatok vizét cseréljük minden nap, és szüneteltessük az esővíz gyűjtését is. 

Biológiai védekezés a szúnyogok ellen

A nagy öregek mindig mindent jobban tudtak/tudnak, mint mi. Ők még odafigyeltek a környezetük jeleire, nemcsak a telefont nyomkodták egész nap…A régeik életmódbeli bölcsessége, a falusi települési és termelési viszonyok alkalmazkodtak és illeszkedtek az ökoszisztémába, segítették fajunk beilleszkedését a természeti rendszerekbe. A lakóházakat istállókkal vették körül, amik védőzónákat képeztek a legyek, illetve a szúnyogok ellen, így nem az embereket támadták a vérszívók.

hirdetes

Afrikában még ma is megfigyelhető ez a módszer, a kunyhók köré százas, vagy ezres szarvasmarha csordák karámjait építették, mert így folyamatosan gyérítették taposás által a trágyában fejlődő legyek állományát. A régi öregek kiegészítették a védőgyűrűt az eresz alatt költő fecskékkel, illetve a padlásokba beköltöző denevérekkel. Nekik ugyanis kedvenc táplálékuk a szúnyog. 

Mára megváltozott a helyzet, a mai emberek mindent pusztítanak, a fecskék fészkét egyszerűen leverik, a denevéreknek esélyt sem adnak a beköltözésre, ezek az állatcsoportok minden hazai faja védetté, veszélyeztetetté vált mára, az utóbbi 20 évben több mint a felére csökkent az állományuk, és ha így folytatjuk, teljesen el fognak tűnni. 

Ideje lenne, ha végre mindenki egy kicsit jobban odafigyelne az élővilágra, óvjuk meg közösen az állatállományt, eszméljetek rá végre, hogy szúnyogok, fecskék, és egyéb állatok nélkül összeomlana az egész ökoszisztéma, az pedig végzetes károkhoz vezetne! A fecskék védelméről korábbi cikkemben már beszéltem, olvassátok el ide kattintva, ha lemaradtatok volna róla! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

víztároló

Betonból, fémből, kőből, fából v. műanyagból készült tartály v. medence, amelyben... Tovább

Gyomirtó Mester Pack

Kukorica posztemergens gyomirtó szer.Hatóanyag: 1 % jodoszulfuron-metil-nátrium, 30 %... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Állattenyésztés