Mindent elpusztít a szúnyogírtás! Mutatjuk, milyen veszélyei lehetnek - ismerd meg őket Te is

Ördögi kör – A szúnyogírtás többet árt, mint használ!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes

Megkezdődött Magyarországon is a szúnyogok irtása, amire nagy szükség van, mivel sajnos estefelé nem lehet megmaradni a kertben a vérszívók miatt. Azt viszont kevesen tudják, hogy milyen veszélyei vannak ennek az irtásnak, most ezt áruljuk el nektek! 

Nemcsak a szúnyogokkal, hanem mindennel végez az irtás!

Szúnyoginvázió Magyarországon

Amikor csapadékmentes időszak volt a nyár elején Magyarországon, akkor nem sok vérszívóval találkoztunk, ez azonban rögtön megváltozott, amikor megérkezett a csapadék. Az esős időjárás miatt úgy érzékeljük, hogy hatalmas a szúnyoginvázió, ez azonban koránt sincs így, mivel a repülő rovarok száma folyamatosan csökken egész Európában, melynek hatására a madárállomány is fogy.

Egy szó, mint száz, megállapítható, hogy nincs több szúnyog Magyarországon az előző évekhez képest, sőt, sokkal kevesebb van belőlük! A hirtelen jött szúnyoginvázió az esős időnek köszönhető, mivel ilyenkor tömeges jelennek meg a vérszívók a számukra leginkább kedvező helyeket, ez azonban csak néhány kiemelkedő időszakot jelent. Nyugat-Európában már kimutatták, hogy a védett területeken legalább negyven százalékkal csökkent a repülő rovarok állománya pár évtized alatt, így a szúnyogoké is. 

hirdetes

Mi a probléma a szúnyogirtással?

Leginkább az, hogy nem haladunk a korral, nem vesszük figyelembe azt, hogy mekkora károkat okozunk az élővilágban. A kötelező szúnyogirtáshoz jelenleg piretroidokat használnak a leggyakrabban, melyeket repülőről, vagy földi járművekről szórnak szét. Ezek az anyagok semmilyen veszélyt nem jelentenek melegvérűekre, viszont a repülő rovarokra, és a vízi élőlényekre igen. Egy tanulmány kimutatta, hogy az összes elpusztított rovarnak csak az egy százalékát teszik ki a csípőszúnyogok, tehát 1 szúnyogra jut 99 más rovar. 

A madarak is veszélyben vannak a szúnyogirtás miatt!

A kémiai szúnyogirtás védett területen nem alkalmazható, súlyosan környezetszennyező és nem szelektív volta miatt, lakott területen viszont igen. Ez viszont nem várt következményekkel jár: csökken a rovartáplálékok mennyisége, de a minősége is, mivel a méreganyagok a szennyezett legyeket, méheket, szúnyogokat elfogyasztó állatokra is hatnak. Ez pedig odáig vezetett, hogy a leginkább városban lakó, repülő rovarokkal táplálkozó molnárfecske hazai állománya több mint a felére csökkent 1999 és 2013 között.

Ráadásul országszerte tapasztalnak a szúnyogirtás után madár elhullásos eseteket is, fekete rigók és széncinegék esetében, melyeknél egyik napról a másikra teljes fészekaljnyi fióka pusztul el…A tények tehát azt mutatják, hogy a szúnyogirtás csak kis mértékben gyéríti meg a szúnyogokat, viszont több más rovarfajra jelent óriási veszélyt, de még a madarakra is! Viszont van más lehetőség, amivel védekezhetnénk, ezt is megmutatom a következő oldalon! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

aciditás (savasság)

oldatok savas kémhatasának —>hidrogénion-koncentrációval kifejezhető mértéke.... Tovább

fűfélék

a pázsitfüvek család tagjai. A termesztett fűfélék az ún. édesfüvek. Gyökérzetük bojtos.... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Állattenyésztés