A szőlő jótékony hatásai - Tápanyagaik a csontokat is erősíthetik
A szőlőkben a csontok egészségéhez szükséges ásványi anyagok is megtalálhatók, úgymint a kalcium, a magnézium, a kálium, a foszfor, a mangán és a K-vitamin. A rezveratrolról ugyan kimutatták, hogy javíthatja a csontok sűrűségét, ezeket az eredményeket embereken még nem sikerült kimutatni.
Egy kísérlet során 8 héten át etettek fagyasztott, szárított szőlőporral patkányokat, amelyek csontjai ennek hatására hatékonyabban szívták magukba és tartották meg a kalciumot, mint azon patkányoké, amelyek nem kaptak a porból. Érdemes megjegyezni, hogy a szőlők emberi csontokra való hatásáról eddig még nem sok tudományos eredmény született.
A szőlő jótékony hatásai - Védelmet nyújtanak különféle baktériumok és vírusok ellen
A szőlőben található vegyületekről kimutatták már, hogy többféle baktériumos és vírusos fertőzés ellen is fokozott védelmet nyújtanak. Magas C-vitamintartalmuknak köszönhetően a szőlők az immunrendszert is erősítik. A szőlőhéj-kivonatról megállapították továbbá, hogy kémcsöves kísérletek során segíthet az influenzavírus elleni védelemben is.
Szintén kémcsöves kísérletek során megfigyelték, hogy a szőlőkben található vegyületek megállították a herpeszvírus, a bárányhimlő és a gombásodás terjedését is. A rezveratrol a különböző élelmiszerekkel terjedő betegségek ellen is védelmet nyújthat. Kimutatták róla például, hogy élelmsizerekhez hozzáadva megakadályozhatja az E. Coli baktérium kialakulását.
A szőlő jótékony hatásai - Csökkenthetik a koleszterinszintet
A szőlőkben található vegyületek segíthetnek kordában tartani a magas koleszterinszinteket azzal, hogy csökkentik a koleszterin-felszívódást. Egy 69 fős, magas koleszterinszintűek körében végzett kísérletben kimutatták, hogy napi 3 bögre (kb. 500 gramm) vörös szőlő elfogyasztásával 8 hét alatt csökkenthetők a „rossz” LDL koleszterinek a szervezetben. A fehér szőlő ezzel szemben nem hozott ilyen eredményeket.