Pulykatenyésztés tudnivalók – Most mindent elmondunk a pulykatenyésztésről

Gazdaságos tippek a nyereséges pulykatenyésztéshez

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Hasznos információk a pulykatenyésztésről

Szedj bogyókat

Ha kertedben annyi bogyó terem, amennyit nem tudsz felhasználni, akkor ezekkel a pulykákat is megetetheted, legyen szó áfonyáról, szederről, eperről, vagy éppen málnáról. Hasonlóképpen a diófélékhez – ha a szomszédnak vagy ismerőseidnek nincs szüksége rájuk, akkor ajánld fel, hogy szívesen megszabadítod tőlük őket.

Tedd félre a levágott füveket és a gyomokat

A levágott fűn meglepően hasznos egy kertben – használhatod például a komposztban, vagy akár tápként is haszonállataidnak. A gyomokat általában nem szokás komposztálni, de a madarak éppen úgy örülnek nekik, mint a fűnek. Ha rendszeresen nyírod a portát, és nem tudod másra felhasználni, add a maradékot pulykáidnak.

Tenyéssz kukacokat

A felnőtt pulykák igyekeznek minél több rovart összecsipkedni, hogy kielégítsék szervezetük óriási fehérjeigényét. Persze egy idő után teljesen kipusztítják majd az összes ilyen jellegű táplálékot a területen, amihez hozzáférnek, szóval a legegyszerűbb, ha te magad biztosítod az utánpótlást éhes csőreik számára. Ezt giliszták vagy lisztkukacok tenyésztésével teheted meg, amihez nem kell több, mint egy nagy tároló otthonodban – a legtöbben észre sem veszik majd, hogy tele van kukacokkal. Habár ezekkel az élőlényekkel nem sokan foglalkoznak szívesen, rengeteg fehérjét kínálnak a pulykáknak, méghozzá minimális költségekért cserébe.

hirdetes

Készíts grittet házilag

A pulykáknak grittre van szükségük, hogy a táplálékukat összeőrölhessék, ugyanis nincsenek fogaik, amikkel ezt elintézhetnék. Ha nem áll rendelkezésükre gritt, akkor a táplálékukat egészben kell lenyelniük, ami életveszélyes lehet, mert belefulladhatnak. A gritt megvásárolható szaküzletekben (vagy az interneten), de akár saját magad is beszerezhetsz egy adagot belőle. Ha van a közelben olyan rész, ahol sok kisebb kavics található, akkor lényegében ezt is felhasználhatod. Ügyelj rá, hogy ne legyenek éles éleik, és hogy viszonylag tiszta helyről gyűjtsd be őket, a pulykák ugyanis ezt lenyelik, és a begyükben használják fel.

Tenyéssz szöcskéket

A pulykák imádják a szöcskéket, és a szabadban/vadonban előszeretettel gyűjtik őket természetes fehérjeforrásként. Hasonlóképpen a kukacokhoz és gilisztákhoz, szöcskékből is tarthatsz otthon egy kisebb tenyészetet, hogy kiegészítsd velük pulykáid étrendjét.

Gyűjts bogarakat

Japán cserebogarak kínozzák kertedet? Nagyszerű – tele van fehérjében dús táppal! Ha azt veszed észre, hogy kertedben megjelentek a cserebogarak, akkor nincs más dolgod, mint összeszedned őket egy vödörben, és behajítani a zsákmányt a pulykák közé. Mindenki jól jár, csak a cserebogarak nem – de őket nem is hívta senki.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-09-18

Hatalmas bajban a fecskéink – Így segíthetsz nekik!

A hűvös, esős idő komoly veszélybe sodorja fecskéinket. Tudd meg, hogyan segíthetsz nekik, és miért fontos a természetvédelmi intézkedések betartása!

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kereset

a dolgozók meghatározott időszak - ált. egy év - alatt munkával szerzett jövedelme; a... Tovább

antiszepszis

a sebbe jutott v. ott levő, v. a sebbel érintkezésbe kerülő eszközökön, anyagokon levő... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állattenyésztés