A pekándió gondozása
Miután elültetted pekándió csemetéidet, az alábbiakra kell odafigyelned, hogy egészséges és biztonságos körülményeket biztosíts nekik a növekedéshez.
Öntözés
A vadonban a pekándiók patakok és folyók közelében teremnek, amiből könnyű kikövetkeztetni, hogy sok vízre van szükségük. Az optimális növekedéshez egy fiatalabb fa hetente 35-55 liter vizet igényel majd, ezért fontos, hogy olyan helyre kerüljenek, ahol folyamatos vízutánpótlást kaphatnak. Ahogy aztán egyre nagyobbra nőnek, és elkezdenek teremni, akkor is heti 5 cm vízre lesz majd szükségük. Lehetőleg a talaj lomb alatti részét öntözd, amikor locsolod őket.
Trágyázás
A pekándiók nagy mennyiségű tápanyagot is igényelnek. Jót tesz nekik, ha tavasszal egy adag szerves trágyával kínálod őket, illetve szintén tavasszal teríts alájuk egy kb. 5 cm vastag réteg komposztot is. A pekándióknak rengeteg cinkre is szükségük van. Ezt cink-szulfátos levélspray-vel ajánlott megadni nekik, a rügyfakadástól kezdve háromhetente egészen a betakarításig. Ehhez 100 liter vízben oldj fel nagyjából kb. 250 gramm cinket.
Talajtakarás
A pekándió alá szalmából vagy faháncsból érdemes talajtakarót fektetni. Ez segít megőrizni a talaj nedvességtartalmát, és leszorítani a gyomokat.
Metszés
Akár cserepes, akár szabadon gyökereztetett csemetéket vásárolsz, elképzelhető, hogy a faiskolában már átestek első metszésükön. Ha nem, akkor érdemes mind a főgyökerükből, mind pedig a lombkoronájukból visszavágni, mielőtt elülteted őket, hogy még jobban növekedhessenek.
Az ültetést követően metszd vissza őket, hogy egy fő águk és 4-6 oldalirányú águk maradjon. A metszéseket az első néhány évben el kell majd végezned rajtuk. Amikor aztán a fák teremni kezdenek, már csak az egészségük megőrzése és a kósza ágak eltávolítása érdekében kell metszened őket.