A pekándió ültetése
A pekándió imád a napon lenni, és jó vízelvezetésű talajra van szüksége, tehát lehetőleg ne ültesd köves, agyagos helyre. A vályogos homok a legideálisabb számára, ezért ha kerted talaja nem ilyen összetételű, akkor változtatnod kell rajta. Teszteld le a talaj vízelvezetését azon a részen, ahová ültetni tervezed őket.
Ha a talaj 90 cm mélyen elvezeti a vizet, akkor ideális lehet pekándióid számára. A pekándiók hosszú főgyökeret növesztenek, amelyek fogékonyak a fertőzésekre, ha vízben kell állniuk. Ezért ültetik őket általában dombok tetejére. Ha dombjaid nincsenek is a telken, legalább kerüld azokat a mélyebb részeket, amelyekben összegyűlhet a víz és a fagyos levegő.
Ültetés előtt tájékozódj a választott pekándió fajta felnőttkori méretéről. Egyes fajták nagyon magasra és terebélyesre nőnek meg, és ügyelned kell rá, hogy kellő távolságot hagyj köztük és más fák között. Ne kerüljenek továbbá épületek, oszlopok és egyéb akadályok mellé sem.
A palánták elültetése
A pekándiót nem lehet rendesen szaporítani magról, ezért fiatal csemetéket kell keresned, ha pekándiókat szeretnél tartani kertedben. Lehetőleg egy 1,5-3 méteres csemetét szerezz, ez ugyanis a legideálisabb mérettartomány azonnali kiültetésre.
Az ültetés előtt áztasd be a gyökereket és, amikor belehelyezed a csemetét, a talajt is, hogy ne szoruljon bele a levegő. A pekándiónak méretes lyukra van szüksége az ültetéshez – legalább 90 cm szélesre és mélyre! A fát a talajszinttel egy vonalban ültesd el a lyukban, majd töltsd fel a maradék helyet talajjal, és öntözd meg alaposan.
Keresztbeporzás
Ne feledd, hogy legalább két pekándió fára lesz szükséged a hatékony beporzás érdekében. A pekándiók beporzásáért a szél felel, és jobban teremnek, ha virágporuk egy másik pekándióéval keveredhet. Nézzük, mi szükséges a pekándió gondozásához, a következő oldalon folytatom!