Gyomok a kertben - Ettől gyomosodik a fű

„A szomszéd kertje mindig zöldebb” – De miért lesz gyomos a fű a kertedben?

ZH, NA
hirdetes

Te is küzdesz az állandóan megjelenő gyomokkal a kertben? A gyönyörű tiszta szép fű nem kell, hogy csak álom maradjon, ha neked is megkeserítik a mindennapjaidat a fűben kinövő gyomnövények, akkor tudd meg, hogy mi okozza a gyomosodást, hogy megelőzhesd a problémát.

gyom a fűben

Mitől lesz gyomos a fű a kertedben?

A füvesített területeken sajnos nem csak a fűszálak növekednek serényen, hanem sok esetben a gyomnövények is, melyek elrontják az elvárásainkat, nem lesz szép zöld a látvány, és a mezítlábas séták sem lesznek olyan kényelmesek. De vajon mi okozza a gyomok fejlődését, és miért jelennek meg a fűszálak között is? Vegyük sorra mit csinálhattunk rosszul, hogy megjelentek a fű között gyomok!

Ezért jöhetnek elő a gyomok:

  • Tápanyaghiányos a talaj, ahol füvesítés történt
  • A füvesítés előtt nem volt kellőképpen előkészítve a talaj
  • Ha a talajunk teli van a gyomnövények magjaival, amelyeknek 80%-a életre kel, 20%-ukat pedig a szél hordozza a kertben.
  • hirdetes

Így írtsd ki a gyomot a fű közül! – Gyomírtó használataű

  • Ha a gyomírtózás mellett döntünk, akkor mindenki kövessük azokat az utasításokat, amelyek a dobozra vannak írva, ugyanis minden gyomírtószer alkalmazása eltérhet egymástól.
  • A gyomírtó használata előtt néhány napig és utána ne nyírjuk a füvet, és a gyomírtást követő fűvágásnál pedig a lenyírt fű ne kerüljön a komposztba!
  • Többször is érdemes megismételni az írtást, hiszen a különböző gyomok különböző időpontokban bújnak elő.
  • A rendszeres fűnyírás megelőzi a gyomok magérlelését
  • A kapálás és a gyomlálás is nagy segítség a gyomokkal szemben, ha viszont így üres foltok jelentek meg, akkor azt érdemes újra bevetni fűmaggal.

Így marad mindig szép zöld a fű


Öntözzük rendszeresen a füvet, nyáron főképp, hiszen a nagy szárazságban sokkal több nedvességet igényel. Soha ne a napközepén, erős napsütésben locsoljunk, javarészt ez szokta okozni a gyep kiégését. Legyen alapos a locsolás, de arra figyeljünk, hogy ne álljon a víz, mert azzal kirohaszthatjuk a fűszálakat.


Tavaszonként érdemes műtrágyázzunk, trágyázzunk, hogy megfelelő mennyiségű tápanyag kerüljön a földbe, valamint érdemes tavasszal és ősszel is szellőztetni a gyepet, ugyanis ezekkel a praktikákkal is kordában tarthatja a gyomokat.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-12-05

Az ásás: a talajforgatás előnyei és hátrányai szakértői szemmel

Az ásás, más néven talajforgatás, egy régóta alkalmazott talajművelési technika, amelynek előnyeit és hátrányait szakértő segítségével vizsgáltuk meg.

2024-12-01

A mélymulcs készítése: magyar ökológus által kifejlesztett módszer

A mélymulcs technológia, amelyet Dr. Gyulai Iván ökológus fejlesztett ki egy innovatív megközelítés, amely a természetes ökoszisztémák működését veszi alapul.

2024-12-07

A legszebb orchidea fajták: ezeket add ajándékba idén karácsonykor

Fedezd fel a legszebb orchidea fajtákat, amelyek idén karácsonykor is tökéletes ajándékok lehetnek, és örömet szerezhetsz velük minden növénykedvelőnek!

2024-12-05

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Így válassz a szakértő szerint

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Segítünk dönteni, hogy idén is tökéletes legyen az ünnepi hangulat – fedezd fel mindkét opció előnyeit és hátrányait!

2024-11-30

A legfinomabb fűszernövények fajtái: így lehet konyhai fűszerkerted

A legfinomabb fűszernövények ízükkel és illatukkal is különlegessé tehetik a konyhádat. Tudd meg, hogyan hozhatsz létre saját konyhai fűszerkertet otthonodban!

2024-12-01

Orchideabetegségek: Hogyan ismerd fel és mit tegyél ellenük?

Az orchidea betegségek megnehezíthetik a növény gondozását. Gyakorlati tanácsokkal segítünk az egészséges és gyönyörű növényekért. Olvasd el mit tehetsz!

2024-06-11

Ezért gazosodott el a füved és így mentsd meg

Mit tegyek, ha gazos a füvem? Itt vannak a legjobb tanácsok gazos fű ellen egy kertész tippjeivel és trükkjeivel, hogy ne fájjon többé a fejed a fű miatt!

2024-11-30

A karácsonyi kaktusz locsolása és 7 tipp a virágzás megőrzéséhez

A karácsonyi kaktusz locsolása az ünnepi szezon egyik legfontosabb gondozási feladata. Megmutatjuk hogyan csináld és tippekkel segítünk a virágzás megőrzésében.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

alkaloidok

egyes növénycsoportokra (családokra, nemzetségekre) jellemző, bonyolult összetételű,... Tovább

számlakeret

a kötelezően előírt számláknak a rendszere, amely a számlák egységes elnevezésére, a... Tovább

Tovább a lexikonra
Gyeptermesztés Házi kert kert Kertészet Talajművelés