Gyomok a kertben - Ettől gyomosodik a fű

„A szomszéd kertje mindig zöldebb” – De miért lesz gyomos a fű a kertedben?

ZH, NA
hirdetes

Te is küzdesz az állandóan megjelenő gyomokkal a kertben? A gyönyörű tiszta szép fű nem kell, hogy csak álom maradjon, ha neked is megkeserítik a mindennapjaidat a fűben kinövő gyomnövények, akkor tudd meg, hogy mi okozza a gyomosodást, hogy megelőzhesd a problémát.

gyom a fűben

Mitől lesz gyomos a fű a kertedben?

A füvesített területeken sajnos nem csak a fűszálak növekednek serényen, hanem sok esetben a gyomnövények is, melyek elrontják az elvárásainkat, nem lesz szép zöld a látvány, és a mezítlábas séták sem lesznek olyan kényelmesek. De vajon mi okozza a gyomok fejlődését, és miért jelennek meg a fűszálak között is? Vegyük sorra mit csinálhattunk rosszul, hogy megjelentek a fű között gyomok!

Ezért jöhetnek elő a gyomok:

  • Tápanyaghiányos a talaj, ahol füvesítés történt
  • A füvesítés előtt nem volt kellőképpen előkészítve a talaj
  • Ha a talajunk teli van a gyomnövények magjaival, amelyeknek 80%-a életre kel, 20%-ukat pedig a szél hordozza a kertben.
  • hirdetes

Így írtsd ki a gyomot a fű közül! – Gyomírtó használataű

  • Ha a gyomírtózás mellett döntünk, akkor mindenki kövessük azokat az utasításokat, amelyek a dobozra vannak írva, ugyanis minden gyomírtószer alkalmazása eltérhet egymástól.
  • A gyomírtó használata előtt néhány napig és utána ne nyírjuk a füvet, és a gyomírtást követő fűvágásnál pedig a lenyírt fű ne kerüljön a komposztba!
  • Többször is érdemes megismételni az írtást, hiszen a különböző gyomok különböző időpontokban bújnak elő.
  • A rendszeres fűnyírás megelőzi a gyomok magérlelését
  • A kapálás és a gyomlálás is nagy segítség a gyomokkal szemben, ha viszont így üres foltok jelentek meg, akkor azt érdemes újra bevetni fűmaggal.

Így marad mindig szép zöld a fű


Öntözzük rendszeresen a füvet, nyáron főképp, hiszen a nagy szárazságban sokkal több nedvességet igényel. Soha ne a napközepén, erős napsütésben locsoljunk, javarészt ez szokta okozni a gyep kiégését. Legyen alapos a locsolás, de arra figyeljünk, hogy ne álljon a víz, mert azzal kirohaszthatjuk a fűszálakat.


Tavaszonként érdemes műtrágyázzunk, trágyázzunk, hogy megfelelő mennyiségű tápanyag kerüljön a földbe, valamint érdemes tavasszal és ősszel is szellőztetni a gyepet, ugyanis ezekkel a praktikákkal is kordában tarthatja a gyomokat.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-23

Citromfa betegségek és kártevők: ezekre figyelj beltéren

A citromfa betegségek és kártevők nemcsak a növény egészségét, hanem a gyümölcstermést is veszélyeztethetik. Fedezd fel, hogyan védd meg kedvenc citrusodat.

2024-11-25

Az ezüstfenyő legszebb fajtái: klasszikus kedvencek és különlegességek

Az ezüstfenyő gyönyörű, kékes-ezüstös színével, szabályos formájával és változatos fajtáival is hódít. Ismerjük meg közelebbről ezt a csodaszép örökzöldet.

2024-11-22

Téli sarjadékhagyma termesztés: friss zöldség a leghidegebb hónapokban

A téli sarjadékhagyma termesztése egyszerű és praktikus módja annak, hogy a hideg hónapokban is friss, vitaminokban gazdag zöldség kerüljön az asztalodra.

2024-11-22

Balkon növények teleltetése: tippek a sikeres téli gondozáshoz

A balkon növények teleltetése egy egyszerű, mégis kulcsfontosságú lépés annak érdekében, hogy növényeid átvészeljék a hideg hónapokat. Nézzük meg hogyan!

2024-11-23

A pálma teleltetése közben: Mire figyeljünk a tél folyamán?

A pálma teleltetése a hideg hónapok túléléséről szól. Fedezd fel a legfontosabb téli teendőket a pálmák kapcsán! Nézzük át mire érdemes figyelni a tél folyamán.

2024-09-23

Október elején készüljünk elő a faültetéshez Bálint gazda örökzöld tanácsaival

Készülj fel te is az őszi faültetésre Bálint gazda és saját tapasztalataim alapján! Tippek a tökéletes talaj-előkészítéshez és a sikeres kertészkedéshez.

2024-08-26

Ezért hagyd abba a trágyázást szeptemberben a kertben

Szeptemberben itt az ideje kicsit abbahagyni a trágyázást és metszést a kertedben. Tudj meg többet arról, hogyan készítheted fel növényeidet a télre!

2024-09-06

Bokashi komposztálás: konyhai hulladékból készíts tápanyagot a kertnek

Forradalmi komposztálás Bokashi-val: Erjessz és tápláld kertedet! Eltűnik a konyhai hulladék egyszerűen, szagmentesen és tápoldat,komposzt készül a növényeknek.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

ellés

az a folyamat, amelynek során, a —>vemhességi idő elteltével, a magzat a magzatburkokkal,... Tovább

gazdaságtechnikai mérőszámok

az olyan hozamok, teljesítmények, eszközök közös összehasonlítható és értékelésre,... Tovább

Tovább a lexikonra
Gyeptermesztés Házi kert kert Kertészet Talajművelés