334/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet, Állatvédelmi hatóság, Természetvédelmi hatóság,

334/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet


A Kormány az Alkotmány 35. § (2) bekezdésében megállapított eredeti jogalkotó hatáskörében, az Alkotmány 40. § (3) bekezdésében foglalt feladatkörében eljárva, valamint az állatok védelmérõl és kíméletérõl szóló 1998. évi XXVIII. törvény (a továbbiakban: Ávt.) 49. §-a (3) bekezdésének b) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következõket rendeli el:


1. § (1) Állatvédelmi hatóságként a Kormány a jegyzõt jelöli ki.
(2) Állatvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 24/C. §-ában és 24/D. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében a jegyzõt, valamint a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal Központját és területi szervét jelöli ki.
(3) Állatvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 31. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal területi szervét jelöli ki.
(4) Állatvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 45/A. §-ában foglaltak tekintetében a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal Központját és területi szervét, valamint a jegyzõt jelöli ki.
(5) Természetvédelmi hatóságként a Kormány a természetvédelmi oltalom alatt álló vagy nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá tartozó veszélyes állat tartásának, szaporításának, országba való behozatalának engedélyezése tekintetében a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõséget jelöli ki.
(6) Természetvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 23. §-a (1) bekezdésében és 22. § (2) bekezdés a) pontjában foglaltak tekintetében a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõséget jelöli ki.
(7) Természetvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 22. § (3) bekezdésében foglaltak tekintetében a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõséget jelöli ki.
2. § (1) Az Ávt. 20. § (2) bekezdésében, 21. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a tervezett tartás helye szerint illetékes települési, a fõvárosban a kerületi önkormányzat jegyzõje jár el.
(2) Az Ávt. 22. § (2) bekezdés a)-b) pontjában, 23. § (1) bekezdésében, 24/A. § (3)-(4) bekezdésében, 24/E. § (1)-(2) bekezdésében foglaltak, valamint - figyelemmel az 1. § (2) bekezdésére - 24/C. §-ában és 24/D. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a tartás helye szerint illetékes települési, a fõvárosban a kerületi önkormányzat jegyzõje jár el.
(3) Az Ávt. 41. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként az állatotthon tervezett helye szerint illetékes települési, a fõvárosban a kerületi önkormányzat jegyzõje jár el.
(4) Az Ávt. 45/A. §-ában foglaltak tekintetében - figyelemmel az 1. § (4) bekezdésére - állatvédelmi hatóságként a települési, a fõvárosban a kerületi önkormányzat jegyzõje jár el.
(5) Az 1. § (5) bekezdés szerinti eljárásokban, valamint az Ávt. 23. § (1) bekezdésében és 22. § (2) bekezdés a) pontjában és 22. § (3) bekezdésében foglaltak tekintetében természetvédelmi hatóságként a területileg illetékes környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõség jár el.
3. § (1) Közremûködõ szakhatóságként a Kormány a természetvédelmi oltalom alatt nem álló, illetve nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá nem tartozó veszélyes állat tartásának, szaporításának, országba való behozatalának engedélyezésére irányuló eljárásban a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal területi szervét és a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõséget jelöli ki.
(2) Az (1) bekezdés szerinti szakhatóságként a területileg illetékes környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõség jár el.
4. § (1) Közremûködõ szakhatóságként a Kormány a természetvédelmi oltalom alatt álló vagy nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá tartozó veszélyes állat tartásának, szaporításának, országba való behozatalának engedélyezésére irányuló eljárásban a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal területi szervét és a jegyzõt jelöli ki.
(2) Az (1) bekezdés szerinti szakhatóságként a tervezett tartás helye szerint illetékes települési önkormányzat, a fõvárosban a kerületi önkormányzat jegyzõje jár el.
(3) A természetvédelmi oltalom alatt álló vagy nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá tartozó veszélyes állat országba való behozatalához a földmûvelésügyi és vidékfejlesztési miniszter külön jogszabályban meghatározott elõzetes engedélye is szükséges.
5. § Közremûködõ szakhatóságként a Kormány az Ávt. 24/A. § (3) bekezdése szerinti eljárás tekintetében a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal területi szervét jelöli ki.
6. § (1) Közremûködõ szakhatóságként a Kormány az Ávt. 41. § (1) bekezdése szerinti engedélyezési eljárásban a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal területi szervét és az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat városi intézetét jelöli ki.
(2) Az (1) bekezdés szerinti szakhatóságként az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat illetékes városi intézete jár el.
7. § Az Ávt. 47. §-ában szereplõ szakértõi testületet a földmûvelésügyi és vidékfejlesztési miniszter hozza létre.
8. § Ez a rendelet 2007. január 1-jén lép hatályba.


címkék:
Kapcsolódó cikkek
fagytűrő évelő virágok

A legszebb fagytűrő évelő virágok: így gondozd őket télen

A fagytűrő évelő virágok igazi kincsei a kertnek, hiszen nemcsak a meleg hónapokban gyönyörködtetnek, hanem télen is megőrzik szépségüket, vagy éppen akkor virágoznak, amikor...

karácsonyi kaktusz szaporítása

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz (Schlumbergera) az egyik legkedveltebb téli szobanövény, amelyet gyönyörű, színes virágai tesznek különlegessé. Ez a növény nemcsak látványos, de...

aktuális téli kerti munkák

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével fontos, hogy kertünk felkészüljön a fagyos időszakra. Bár a...

Grincsfa készítése

Így készül a grincsfa házilag: az év legkreatívabb karácsonyi ötlete

A grincsfa egy különleges, mókás karácsonyi dekoráció, amelyet könnyen elkészíthetsz otthon is. Ez a görbült, "csintalan" fa egyszerre vidám és egyedi, tökéletes...

Karácsonyi kert magyallal

Ünnepi magyal a kertedben: így válaszd ki a termős és porzós párokat

A magyal (Ilex) a karácsonyi kertek elmaradhatatlan dísze, mely az ünnepi hangulatot az örökzöld, fényes levelekkel és élénkpiros bogyókkal teszi teljessé. De vajon mitől terem...

ünnepi hangulatú karácsonyi kamélia

A télen is virágzó karácsonyi kamélia gondozása az erkélyen és kertben

A karácsonyi kamélia (Camellia sasanqua) egy különleges, hidegtűrő cserje, amely a hideg hónapokban is életet visz a kertbe és az erkélyre. Ez a csodás örökzöld növény késő...

saját karácsonyfa nevelő

Hallottál már a karácsonyfa nevelő szettről? Neveld fel a fenyődet

Ahogy közeledik a karácsony, egyre inkább vágyunk az ünnepi hangulatra és a természet közelségére. Mi lenne, ha idén nem csupán egy vágott vagy műfenyőt választanál, hanem...

Meseszép adventi koszorú

Meseszép adventi koszorú házilag kerti növényekből és termésekből

Az adventi időszak közeledtével egyre többen keresünk inspirációt, hogy otthonunkat ünnepi hangulatba öltöztessük. Az egyik legkedveltebb dekoráció az adventi koszorú, amely...

Betlehem csillaga szobanövény

Betlehem csillaga: Kevesen ismerik, pedig csodálatos szobanövény

A Betlehem csillaga (Ornithogalum dubium) egy különleges hagymás növény, amely Dél-Afrikából származik. Narancssárga, sárga vagy fehér virágai különösen mutatósak, és...

Leander teleltető zsák

Leander teleltető zsák: praktikus eszköz a hideg elleni védelemben

A leander teleltető zsákok hatékonyan segítik a leanderek teleltetését. Ezek a mediterrán növények nem télállók, így hazánk hideg hónapjaiban extra védelemre van...

Felkopaszodott mikulásvirág

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) az ünnepi időszak egyik legkedveltebb dísznövénye. Élénkpiros, rózsaszín, fehér vagy éppen krémszínű „virágai”...

időjárás előrejelzés

Ködös napok és az első hó esélye – heti időjárás előrejelzés

Az előttünk álló hét időjárása változatos arcát mutatja majd, hiszen ködös, nyirkos és helyenként téli csapadékkal tarkított napok várnak ránk. Nézzük meg részletesen, mire számíthatunk!