334/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet
A Kormány az Alkotmány 35. § (2) bekezdésében megállapított eredeti jogalkotó hatáskörében, az Alkotmány 40. § (3) bekezdésében foglalt feladatkörében eljárva, valamint az állatok védelmérõl és kíméletérõl szóló 1998. évi XXVIII. törvény (a továbbiakban: Ávt.) 49. §-a (3) bekezdésének b) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következõket rendeli el:
1. § (1) Állatvédelmi hatóságként a Kormány a jegyzõt jelöli ki.
(2) Állatvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 24/C. §-ában és 24/D. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében a jegyzõt, valamint a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal Központját és területi szervét jelöli ki.
(3) Állatvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 31. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal területi szervét jelöli ki.
(4) Állatvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 45/A. §-ában foglaltak tekintetében a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal Központját és területi szervét, valamint a jegyzõt jelöli ki.
(5) Természetvédelmi hatóságként a Kormány a természetvédelmi oltalom alatt álló vagy nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá tartozó veszélyes állat tartásának, szaporításának, országba való behozatalának engedélyezése tekintetében a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõséget jelöli ki.
(6) Természetvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 23. §-a (1) bekezdésében és 22. § (2) bekezdés a) pontjában foglaltak tekintetében a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõséget jelöli ki.
(7) Természetvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 22. § (3) bekezdésében foglaltak tekintetében a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõséget jelöli ki.
2. § (1) Az Ávt. 20. § (2) bekezdésében, 21. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a tervezett tartás helye szerint illetékes települési, a fõvárosban a kerületi önkormányzat jegyzõje jár el.
(2) Az Ávt. 22. § (2) bekezdés a)-b) pontjában, 23. § (1) bekezdésében, 24/A. § (3)-(4) bekezdésében, 24/E. § (1)-(2) bekezdésében foglaltak, valamint - figyelemmel az 1. § (2) bekezdésére - 24/C. §-ában és 24/D. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a tartás helye szerint illetékes települési, a fõvárosban a kerületi önkormányzat jegyzõje jár el.
(3) Az Ávt. 41. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként az állatotthon tervezett helye szerint illetékes települési, a fõvárosban a kerületi önkormányzat jegyzõje jár el.
(4) Az Ávt. 45/A. §-ában foglaltak tekintetében - figyelemmel az 1. § (4) bekezdésére - állatvédelmi hatóságként a települési, a fõvárosban a kerületi önkormányzat jegyzõje jár el.
(5) Az 1. § (5) bekezdés szerinti eljárásokban, valamint az Ávt. 23. § (1) bekezdésében és 22. § (2) bekezdés a) pontjában és 22. § (3) bekezdésében foglaltak tekintetében természetvédelmi hatóságként a területileg illetékes környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõség jár el.
3. § (1) Közremûködõ szakhatóságként a Kormány a természetvédelmi oltalom alatt nem álló, illetve nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá nem tartozó veszélyes állat tartásának, szaporításának, országba való behozatalának engedélyezésére irányuló eljárásban a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal területi szervét és a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõséget jelöli ki.
(2) Az (1) bekezdés szerinti szakhatóságként a területileg illetékes környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelõség jár el.
4. § (1) Közremûködõ szakhatóságként a Kormány a természetvédelmi oltalom alatt álló vagy nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá tartozó veszélyes állat tartásának, szaporításának, országba való behozatalának engedélyezésére irányuló eljárásban a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal területi szervét és a jegyzõt jelöli ki.
(2) Az (1) bekezdés szerinti szakhatóságként a tervezett tartás helye szerint illetékes települési önkormányzat, a fõvárosban a kerületi önkormányzat jegyzõje jár el.
(3) A természetvédelmi oltalom alatt álló vagy nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá tartozó veszélyes állat országba való behozatalához a földmûvelésügyi és vidékfejlesztési miniszter külön jogszabályban meghatározott elõzetes engedélye is szükséges.
5. § Közremûködõ szakhatóságként a Kormány az Ávt. 24/A. § (3) bekezdése szerinti eljárás tekintetében a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal területi szervét jelöli ki.
6. § (1) Közremûködõ szakhatóságként a Kormány az Ávt. 41. § (1) bekezdése szerinti engedélyezési eljárásban a Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal területi szervét és az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat városi intézetét jelöli ki.
(2) Az (1) bekezdés szerinti szakhatóságként az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat illetékes városi intézete jár el.
7. § Az Ávt. 47. §-ában szereplõ szakértõi testületet a földmûvelésügyi és vidékfejlesztési miniszter hozza létre.
8. § Ez a rendelet 2007. január 1-jén lép hatályba.
5 lenyűgöző arborétum télen Magyarországon
Az arborétumok nemcsak tavasszal vagy ősszel nyújtanak maradandó élményt. Télen különleges hangulat lengi be őket, a hóval borított tájak pedig egyedülálló látványt...
Agyaggolyók a növénygondozásban: Minden, amit tudnod kell
Az agyaggolyók – vagy más néven LECA (Lightweight Expanded Clay Aggregate) – a kertészkedés és növénygondozás világában az egyik legnépszerűbb talajhelyettesítők...
A legnépszerűbb karácsonyi cserepes virágok bemutatása és gondozása
A karácsonyi cserepes virágok nemcsak szemet gyönyörködtetőek, hanem melegséggel és életörömmel töltik meg otthonunkat az ünnepek idején. A karácsonyhoz szorosan kapcsolódnak...
Hogyan lesz piros a mikulásvirág? Tippek a virágoztatáshoz
A mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) az ünnepi időszak egyik legkedveltebb növénye, hiszen élénkpiros (vagy néha rózsaszín, fehér) fellevelei igazi karácsonyi hangulatot...
Téli borsó vetése: hasznos tippek a gazdag tavaszi szürethez
A téli borsó vetése izgalmas kertészeti projekt, amely lehetővé teszi, hogy a természet ritmusát követve már tavasszal az elsők között szüretelj friss, zsenge borsószemeket....
A legszebb orchidea fajták: ezeket add ajándékba idén karácsonykor
Az orchidea fajták nemcsak különleges szépségükkel, hanem eleganciájukkal is lenyűgöznek, így tökéletes ajándékot jelentenek bármilyen alkalomra – különösen az...
Öreg karácsonyi kaktusz? Mutatjuk, hogyan fiatalíthatod meg
A karácsonyi kaktusz (Schlumbergera) sok háztartás kedvence, különösen a téli ünnepek alatt, amikor gyönyörű virágait bontja. Az idő azonban a növényekre is hatással van, és...
Az ásás: a talajforgatás előnyei és hátrányai szakértői szemmel
A talajforgatás, más néven ásás, avagy talajművelés, a mezőgazdasági gyakorlat része, amely számos előnnyel jár, de a modern agrárkutatások és környezeti megfontolások...
Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Így válassz a szakértő szerint
A karácsony közeledtével sok család számára elengedhetetlenné válik a karácsonyfa kiválasztása. A legelterjedtebb lehetőségek közé tartozik a vágott és a földlabdás...
Ehető karácsonyi dekorációk – Szép és finom ötletek az ünnepekre
Az ehető karácsonyi dekorációk nemcsak feldobják az ünnepi hangulatot, finomak és szépek, hanem közös kreatív programként is szolgálnak a család számára. Mézeskalács...
Föld nélküli amarillisz nevelés: vízben vagy viaszosan is csodás
Az amarillisz (Hippeastrum) az egyik legkedveltebb szobanövény, különösen télen és kora tavasszal, amikor gyönyörű, nagy virágai az otthon díszei lehetnek. Bár hagyományosan...
Fenyőfa vásár kisokos: melyik karácsonyfa fajtát válaszd idén
A fenyőfa vásárok megjelenése hivatalosan is elindítja az ünnepi készülődést, és ilyenkor sokan azon gondolkodnak: idén milyen legyen a fa? Kicsi vagy nagy? Klasszikus lucfenyő,...