3. Befőtt
A cseresznyéből finom befőttet is készíthetsz. Mosd meg a gyümölcsöket, magozd ki, majd helyezd csírátlanított befőttesüvegekbe. Adagolj hozzá kristálycukrot ízlés szerint, majd töltsd fel forró vízzel az üvegeket. Zárd le őket légmentesen, és főzd be 20-30 percig. A befőttek remek kiegészítők lehetnek süteményekhez vagy akár csak önmagukban is. Ha a cukor és tartósítószermentes cseresznyebefőtt készítésről is szívesen olvasnál, nézd meg ezt a korábbi cikkünket: Ide kattints a cikkért!
4. Lekvár és csatni
A cseresznyéből készített lekvár fantasztikus kiegészítője lehet a reggelinek vagy süteményeknek. Főzd össze a gyümölcsöket cukorral és fűszerekkel (pl. vanília, fahéj), majd töltsd tiszta üvegekbe. A csatni édes és fűszeres változatban is elkészíthető, remekül illik húsok mellé. A lekvár készítésekor kísérletezhetsz különböző fűszerekkel, hogy megtaláld a számodra legfinomabb ízvilágot. Én az egyszerűség pártján állok, de ha te jól megpakolnád fűszerekkel, próbáld ki nyugodtan.
5. Aszalás
Az aszalt cseresznye remek nassolnivaló. Aszalógépben, sütőben vagy akár napon is elkészíthető. A gyümölcsöket mosd meg, magozd ki, és helyezd az aszaló tálcákra. Aszald 50-70 °C-on, amíg teljesen megszáradnak. Az aszalás során a cseresznye íze koncentrálódik, így még édesebb és ízletesebb lesz. Ha az otthoni mozizáshoz egészséges snackre vágynál, akkor akár ez is egy remek opció lehet.
6. Cseresznyebor
A cseresznyéből ízletes házi bor is készíthető. A gyümölcsöket zúzd össze, és egy nagy lavorban erjeszd. Az erjedés után a bort töltsd demizsonba, és hagyd érni. Különleges ízélményt nyújt, amit érdemes kipróbálni. A cseresznyebor készítése némi türelmet igényel, de az eredmény minden fáradságot megér. Szépen bepalackozva akár kiváló ötlet lehet kézműves ajándékként is a családtagoknak.
Ne maradj le a következő oldalon lévő tippekről sem, lapozz!