Ültess évelőket
Mikrofarmod fenntarthatóságához mindenképpen szükséged lesz évelőkre – ezek azok a növények, amelyek évről évre új életre kapnak és teremnek. Lehetőleg olyan helyre ültesd évelőidet, ahol kellő figyelmet tudsz fordítani rájuk és ahol nem zavarja majd őket senki. A legtöbb évelő nem foglal sok helyet, mégis éves rendszerességgel kínál új terméseket. A mikrofarmokon sokkal jobb befektetésnek számítanak, mint az egynyári növények. Kellő odafigyeléssel sokszorosan megtérülnek majd rájuk fordított erőfeszítéseid!
Ha van helyed haszonállatoknak
A haszonállatok a tanyasi élet – és ezzel a mikrofarmok – fontos részeit képezik. Hogy milyen állatokat tarthatsz majd mikrofarmodon, azt első sorban a rendelkezésedre álló hely befolyásolja majd. Ha lakásban élsz és bérled azt, akkor szinte biztos, hogy nem lesz lehetőséged állatokat tartani. Ha valamilyen csoda folytán mégis sikerül engedélyt kapnod rá vagy esetleg saját lakásodban élsz, akkor tarthatsz néhány tyúkot a tojásaikért.
A nyulaknak szintén nincs szükségük túl sok helyre és remek húsforrásul szolgálhatnak mikrofarmodon. Ha legalább 2000 négyzetméternyi földdel rendelkezel, akkor néhány kecskét is beszerezhetsz magadnak, csak tartsd észben, hogy meglehetősen zajos állatok. A legjobb, ha tudnak hol legelészni, de ha erre nincs lehetőség, akkor szénával is etetheted őket.
A termőidőszak elnyújtása egy mikrofarmon
Ahhoz, hogy a lehető legtöbbet hozhasd ki mikrofarmodból, jó, ha tudod, hogy hogyan bővítheted ki a termőidőszakot növényeid számára. Ez fontos, hiszen minél több időd van a növénytermesztésre minden egyes évben, annál több termést szüretelhetsz majd le egy-egy esztendő során.
Ehhez például felhúzhatsz egy kisebb üvegházat kertedben, használhatsz hidegágyakat, vagy hidro- esetleg aquaponikát is alkalmazhatsz otthonodban. Fontos, hogy tudd, mettől meddig tart a fagymentes időszak lakhelyeden, mert ez alapján eldöntheted, hogy egyáltalán kell-e törődnöd a termőidőszak elnyújtásával.