Malacokkal való szántás

Olcsó és szuper ötlet – Így szántsd fel kertedet sertéseiddel!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes
Szántani malacokkal

Hogyan szántasd fel kertedet sertéseiddel

Ha felépítetted a karámot sertéseid számára, akkor ideje beterelni őket új átmeneti otthonukba, hogy végre munkához láthassanak. Íme néhány tipp ehhez.

Ne használj orrgyűrűket

Az orrgyűrűket azért használják a sertéseken, hogy ne tudják feltúrni a talajt maguk körül. Ez hasznos, ha egy gazda szereti kint szabadon malacait, de nem szeretné, hogy azok felforgassák a rendelkezésükre álló területet. Persze sokan ezt nem tartják humánus megoldásnak, hiszen az orrgyűrűk ellehetetlenítik a sertések számára, hogy egyik kedvenc időtöltésüknek szenteljenek.

hirdetes

A disznók ráadásul természetes kommunikációjukra is használják orrukat, amibe szintén belezavarnak ezek a gyűrűl. Összességében tehát ne aggass orrgyűrűket sertéseidre, hacsak nincs jó okod rá, és semmiképpen, ha fel szeretnéd szántatni velük kertedet.

Biztosíts sok friss vizet

Bizonyára te is tapasztaltad már, hogy a szántás kemény munka. Most képzeld el, hogy milyen kemény lenne, ha az orroddal kellene csinálnod. A megterhelő feladattól a sertések hamar megszomjaznak, ráadásul nem izzadnak, így nem tudják „automatikusan” lehűteni magukat, mint az emberek. Biztosíts tehát sok friss vizet nekik!

Hogyan tereld sertéseidet új helyükre

A sertések, habár okos állatok, mindennél jobban szeretik a hasukat, ezért nagyon könnyű elcsalogatni őket néhány finom falattal. Az egyik megoldás a költöztetésükre, hogy bezárod őket az óljukba, és velük együtt húzod el azt az új helyükre. Ehhez persze egy erős traktorra lesz szükséged. A másik megoldás kiengedni, majd némi élelemmel becsalni őket az új helyükre, miután áthelyezted a kerítést. Néhány cső kukorica igazi sertésmágnes lehet!

Peggy Choucair képe a Pixabay -en.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

További cikkek ebben a témában


Állatok Állatorvos Állattenyésztés