Kisméretű kutyafajták, akiket imádni fogsz!

Kisméretű kutyafajták, és amiket jó tudni róluk, mielőtt befogadnál egyet

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
hirdetes

A kutyák egyik érdekes jellegzetessége, hogy minél kisebbek méretben, annál tüzesebb személyiséggel bírnak. Ebből következik, hogy érdemes utána járni a különböző fajták jellegzetességeinek, mielőtt vásárolnál vagy befogadnál egyet családodba. Íme néhány népszerű négylábú barát, és legfontosabb tulajdonságaik, amikkel számolnod kell, ha új kutyára vágysz.

Ismerd meg te is a világ legédesebb kisméretű kutyafajtáit!

Kisméretű kutyafajták: uszkár

Méreteik alapján az uszkárok között megkülönböztetünk óriás, közép, törpe és toy fajtákat. A toy uszkárok annyira picik, hogy az ember egy kezében is elférnek! Érdemes megjegyezni, hogy az uszkárok az legokosabb kutyafajták közé tartoznak. Várható élettartamuk 12-15 év.

Ha elkényezteted uszkárodat és nem figyelsz oda a nevelésére, akkor könnyedén azt vonhatja le ebből, hogy ő a család alfa kutyája. Ez különösen a kisebb méretű (törpe és toy) uszkároknál gyakori jelenség, ugyanis általában ezek azok, amiket az emberek szívesebben babusgatnak és nem nevelnek magabiztosan. Tanítsd meg uszkárodat, hogy hogy viselkedjen jó kutyához méltóan és várd is el tőle, hogy betartsa ezeket a szabályokat – ezzel megmutathatod, hogy te vagy a falkavezér.

Okos és játékos természetüknek köszönhetően az engedelmességi nevelés elengedhetetlen, hogy uszkárodat leköthesd. A tanuló, gondolkodó uszkárok kevésbé unottak, és így kisebb eséllyel vetemednek károkozásra unaloműzés céljából.

hirdetes

Kisméretű kutyafajták: tacskó

Ezen német „borzkutyáknak” az uszkárokhoz hasonlóan több alfajtája is fellelhető. Méretük alapján megkülönböztetünk normál és törpe tacskókat, de léteznek még úgynevezett nyúlász példányok is. Mindkét fő fajtára barátságos, bátor személyiségüknek köszönhetően remek barát lehet belőlük. Várható élettartamuk 12-15 év

A tacskók azonban meglehetősen makacsok lehetnek és a házba szoktatásuk sem egyszerű feladat. Fontos a megfelelő ketrecbe szoktatás. Okos kutyákról van szó, független természettel és játékos lélekkel. Ebből következik, hogy nagyon szeretnek rosszalkodni, de elegendő türelemmel és kitartással sikeresen nevelhetők.

Mivel eredetileg vadászkutyáknak tenyésztették őket, viselkedésük gyakran tükrözheti ezen eredetüket. A „vérükben” van a borzlyukak felásása, ezek híján pedig előszeretettel borogatják fel a porta virágágyásait.

 

Rendkívül kitartó állatok (ami szintén vadászösztönük része), ezért könnyen lehet, hogy gazdájuk előbb unja meg a jutalomfalatért való könyörgést, mint ezek a négylábú apróságok. Tenyésztésük során nem csak a vadászat, hanem a zsákmány megölése is beléjük lett nevelve, ezért ne lepődj meg, ha játékaikat szétharapdálva találod a lakásban. Kis méretük ellenére ugatásuk mély és hangos, ráadásul nagyon szeretik hallatni is. A következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-09-18

Hatalmas bajban a fecskéink – Így segíthetsz nekik!

A hűvös, esős idő komoly veszélybe sodorja fecskéinket. Tudd meg, hogyan segíthetsz nekik, és miért fontos a természetvédelmi intézkedések betartása!

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

toxin

Élő szervezetek (állatok,növények,mikroorganizmusok) által termelt,más élőlényekre... Tovább

45/2006. (VI. 15.) FVM rendelet

a szikvíz gyártásának, töltésének, valamint a szikvizes palack és ballon tárolásának és... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állattenyésztés