Hasznos tanácsok az esővízgyűjtéshez - ezeket próbáld ki Te is

Használd a természet erejét - Az esővízgyűjtés művészete

Kelemen Gábor, ZH
hirdetes
Minden az esővízgyűjtésről

A föld alatt elhelyezett esővíz gyűjtő tartályok valamivel több előnnyel rendelkeznek. Befogadóképességüket tekintve az 1000 literes kivitelűtől akár a több 10.000 liter űrtartalmú tartállyal is találkozhatunk. Ezeket a tartályokat kisebb földmunka megvalósításával egyszerűen lehet telepíteni. Esetükben is elmondható ugyanakkor, hogy több tartály kapcsolható egymásba így csak azt kell meghatároznunk mennyi vizet szeretnénk gyűjteni és annak megfelelően kiválasztani az adott méretűt.

Mivel ezek a föld alatt helyezkednek el, esetükben a földmunka, gondolva itt egy gödör ásásra, elkerülhetetlen. Ebbe a gödörbe bekerülve, különböző csatlakozókkal, szivattyúkkal összekötve nyerhetünk vizet kertünk vagy akár háztatásunk részére. További előnye lehet még a föld alatt elhelyezett esővíz gyűjtőknek, hogy kevesebb az esélye, hogy valamilyen szennyeződés kerül bele.

hirdetes

A kertbe kihelyezett esővíz gyűjtők esetében előfordulhat, hogy esetleg falevél, gallyak, madár ürülék jut a tartályba és ezzel máris egy rosszabb minőségű víz áll rendelkezésünkre. 

Az esővíz gyűjtése tehát egy rendkívül hasznos megoldásnak bizonyulhat, mind a kertünk szempontjából, mind pedig háztartási viszonylatban is. Ha nem csak egy tartályra ruházunk be, hanem egy megfelelő minőségű szűrű berendezésre is, akkor olyan minőségű vízhez juthatunk melyet akár a házon belül is tudunk hasznosítani. Például mosogatásra, Wc öblítésére, mosásra, vagy akár ha olyan speciális szűrőt vásárolunk mely képes ivóvíz minőséget előállítani a gyűjtött vízből, akár ivóvízhez is juthatunk. Így tehát kertünk öntözésén felül még jó pár dolgot tudunk ellátni sokkal kevesebb pénzből, csupán azzal, hogy gyűjtjük az esővizet. 

Összességében tehát egy nagyon fontos, és sokak számára megfontolandó kérdés az esővíz gyűjtése. Ha egy esővíz gyűjtő tartályra ruházunk be, akkor annak hosszú évek során élvezhetjük előnyeit, mind az öntözés, víz felhasználás, mind a pénzügyi oldalról megközelítve. Elhelyezhetjük igényeink szerint a kertben illetve a föld alatt is, vagy akár pincékben is, ezzel megspórolva a földmunka költségeit.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2025-01-25

Megújuló energia a mezőgazdaságban: Melyik megoldás éri meg a legjobban?

Ismerje meg a nap-, szél- és biogáz energia előnyeit a mezőgazdaságban! Tudja meg, hogyan segít a Tavill Kisfeszt Kft. az ipari erősáram szerelésben.

2024-08-26

Természetes vízforrások: Így öntözd kerted ingyen, fenntartható módon

Tudd meg, hogyan használhatod a természetes vízforrásokat, mint a fúrt kút, esővíz vagy patakvíz, a kerted fenntartható és takarékos öntözéséhez.

2024-07-04

A sok esőzés után a te kertedben is megjelent a közönséges gyíkfű? - Hasznosabb, mint gondolnád

Egy-egy nagyobb esőzés után gyakori, hogy a kertekben megjelenik a közönséges gyíkfű az apró, lilás-rózsaszínes virágaival. Ne gyomláld ki, nagyon hasznos!

2024-12-01

A mélymulcs készítése: magyar ökológus által kifejlesztett módszer

A mélymulcs technológia, amelyet Dr. Gyulai Iván ökológus fejlesztett ki egy innovatív megközelítés, amely a természetes ökoszisztémák működését veszi alapul.

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

2024-09-06

Bokashi komposztálás: konyhai hulladékból készíts tápanyagot a kertnek

Forradalmi komposztálás Bokashi-val: Erjessz és tápláld kertedet! Eltűnik a konyhai hulladék egyszerűen, szagmentesen és tápoldat,komposzt készül a növényeknek.

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

cérnázás

a kanca —>ivarzásának népies elnevezése, ugyanis az ivarzási nyálka vékony hosszú... Tovább

oxigén-etilén forgalom a talajban

újabb kutatások szerint a —>talajélet egyik legfontosabb folyamata. Az anaerob viszonyok... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert Környezetgazdálkodás Környezetvédelem