8. Régi ruhák
A poliészter, a nylon, a műselymek, és az üvegrost fonál mind mesterséges anyagok, és semmilyen körülmények között nem alkalmasak komposztálásra. A természetes állatokból és növényekből származó anyagok (gyapjú, pamut, kender, selyem, lenvászon, tollak és valódi bőr) azonban idővel mind lebomlanak majd, habár nagyon lassan.
Mielőtt bármi ilyesmit a halomra küldenél, győződj meg róla, hogy tényleg természetes anyagokból készültek-e; vágd fel őket minél apróbb darabokra, és távolítsd el a nem természetes részeket (zipzárak, gombok, stb.) róluk. Sajnos még a „100% pamut” (100% cotton) jelzésű ruhadarabok elkészítéséhez is szokás mesterséges anyagokat használni, ezért tényleg csak óvatosa a ruhákkal.
Egy jobb megoldás ház körüli rongyoknak felhasználni, vagy jótékonysági szervezeteknek adományozni őket, mert más emberek sokkal nagyobb hasznukat vennék, mint növényeid, amik alá sokkal bőségesebb, tisztább forrásból is szerezhetsz komposzt-alapanyagokat.
9. Levágott fű
A levágott füvet sokan automatikusan komposztálásra teszik félre, hiszen vízben és nitrogénben gazdag organikus alapanyag, ami a legtöbb portán nagy mennyiségben előfordul. Sajnos azonban a frissen levágott fű hajlamos teljesen elnyomni, „megfojtani” komposzthalmodat, ami így nem kap elég levegőt, bebüdösödik, és lassan bomlik majd le.
A legegyszerűbb megoldás simán a talajon hagyni a levágott füvet, hogy az természetes módon, organikus trágyaként bomoljon szét és szívódjon fel a földben. Ha mégis komposztálni szeretnéd, akkor szárítsd a fövet néhány napig, mielőtt a halomra dobnád, és ügyelj rá, hogy rendszeresen átforgasd és ezzel szellőztesd a halmot, nehogy bebüdösödjön. Ha fűvel komposztálsz, akkor egyszerre csak minimális mennyiséget adj hozzá, vagy használd több, vékonyabb rétegben a halmon, és ellensúlyozd sok barna alapanyaggal.