Az esővíz összegyűjtése
Hacsak nem szeretnél külön öntözőrendszert bevezetni walipini üvegházadba, a folyadék-utánpótlás biztosításához az esővizet kell összegyűjtened erre a célra. Hasonlóan ahhoz, ahogy egy ház mellett esőtároló hordókat szokás használni, a walipini üvegházakra hulló csapadékot is össze lehet gyűjteni ereszcsatornákkal, és egyéb elvezető módszerekkel.
Az egyetlen különbség az, hogy a kinti hordók helyett a vizet az üvegházban elhelyezett tartályokba gyűjtöd. A házaknál használt hordókhoz általában egy túlcsordulást meggátló szelepet szokás használni, ami elvezeti az extra vizet a ház közeléből. Egy walipini üvegházban ezt valamivel trükkösebb megoldani, hiszen szinte az egész rendszer a föld alatt helyezkedik el. Fontos tehát előre gondosan megtervezni, hogy hová kerüljenek a víztározó tartályok.
Érdemes például egymáshoz kötni két tartályt, hogy megakadályozd a túlcsordulást. Bárhogy is oldod meg, a vízelvezetést, fontos, hogy a víz megfelelően el tudjon folyni, és sehol ne akadjon meg. Nem árt továbbá, ha elővigyázatosságból felkészülsz azokra az esetekre, amikor óriási esőzések alkalmával a walipini üvegházon kívülre kell elvezetned a csapadékot. Amikor a tartályok megtelnek, akkor a víznek automatikusan a walipinin kívülre kell elfolynia, biztos távolságra annak falaitól.
Nem vízáteresztő védelem
Néhány nem vízáteresztő réteg hozzáadásával (a párkányon és a napfénytetőn) tovább fokozhatod a vízelvezetést walipini üvegházadon. Ez lehet a kerti tavak kibéleléséhez használt fólia, vagy más fényáteresztő anyag is, amelyet beépíthetsz a tetődesignba. Ezek az anyagok persze nem a legmutatósabbak, de nagyon sokat javítanak az üvegház vízelvezetésén, ezért megéri alkalmazni őket. Kreatív módszerekkel minimalizálhatod a láthatóságukat, például kialakíthatsz egy élő tetőt a párkányozott oldalon.