A walipini üvegházak felépítése
A fenti lehetséges problémák miatt minden walipini ház kicsit más, mint a többi, hiszen az adott terület sajátosságaihoz kell, hogy alkalmazkodjon. Ennek ellenére persze vannak olyan jellemzők, amelyek minden walipini üvegházra vonatkoznak – lássuk ezeket!
Lejtős falak
Egy walipini üvegház falai hasonlóan lejtősek, mint a víztározó tavaké. Ezek a lejtős falak egy tálszerű kialakítást kölcsönöznek a víztározó tavaknak, ami egyrészt segít megtartani bennük a vizet, másrészt csökkenti a vízbe mosódó lerakódás mennyiségét. A walipini üvegházak lejtős falai ugyan ezt a célt szolgálják, csak éppen nem megtartják a vizet, hanem elvezetik azt.
A víz elvezetése a termőterület alján
A walipini üvegházakba beszivárgó vizet általában vízelvezető padlóval és csatornákkal szokás kivezetni. Ez egyszerűen megoldható úgy, hogy a walipini padlóján mélyebb részeket alakítasz ki, amelyekbe a víz lefolyhat, amit aztán csövekkel vezethetsz ki az üvegházból. Vannak, akik szivattyúkkal oldják meg ezt, amelyek egy bizonyos vízszintnél aktiválódnak, és távolítják el a felesleges csapadékot.
Párkányos kialakítás
A beszivárgó víz mennyiségének csökkentése érdekében a nem napos (tehát nálunk az északi) oldalra egy párkányt szokás kialakítani, hogy ez is elvezesse a vizet a walipini üvegháztól. Lényegében ugyan ez a koncepciója a lejtős tetejű házaknak is. Akárcsak a háztetőknél, a párkány dőlésszögét is az adott területre jellemző csapadékmennyiséghez és –jelleghez szokás igazítani. Például, egy hosszabban lejtő párkány ami messzebbre vezeti el a vizet a walipini falaitól jobb választás lehet olyan területeken, ahol sűrűn esik az eső. Egy meredekebb lejtő az olyan vidékeken lehet hasznosabb, amikre hirtelen nagy esőzések jellemzők, és rövid időn belül nagy mennyiségű vizet kell elvezetni.
Vízelvezető napfénytető
A wailipini üvegházak lényege, hogy télen is lehessen növényeket termeszteni bennük, és hogy nyáron is tűrhetőbb körülményeket biztosíts velük a növények számára. Természetesen ezeknek a növényeknek napfényre is szükségük lesz, ezért a tető nagy részét fényáteresztő anyaggal kell lefedni. A fényáteresztő tetőnek is lejtenie kell, hogy a víz elvezetésében is besegítsen. A napfénytető a párkánnyal ellentétes, tehát a naposabb oldalra kerül a walpini üvegházon, hogy a lehető legtöbb napfényt engedje be.