5. Fátyolvirág
Ezzel az ártatlannak tűnő virággal gyakran kerti díszként találkozhatsz, de vadon is elterjedt. A macskáknál és kutyáknál emésztési zavarokat, hányást és hasmenést okozhat, de a tünetek közé tartoznak még a duzzanatok is, amik megnehezíthetik a légzést az állatok számára. Az esetek túlnyomó részében az állatok 4-24 órán belül teljesen felépülnek a mérgezésből, azonban mindig kérjük állatorvos segítségét a biztonság érdekében.
6. Begónia
A begóniában termelődő nedvek mérgező kristályokat tartalmaznak, amik nyáladzást, nehéz nyelést, hasmenést és hányást okozhatnak az állatoknak. Habár a kevésbé mérgező fajok közé tartozik, és nem okoz hosszú távú károsodást, a gumói tartalmazzák a legnagyobb mennyiségű mérgező nedvet, így érdemes az állatoktól távol tartani őket.
7. Kerti szegfű
Sajnos ez a klasszikus virág is a mérgező növények közé tartozik, habár nem az igazán veszélyesek közé sorolják. Hányást, hasmenést és erős nyáladzást okozhat, azonban nem ez benne a legrémisztőbb. Az állatoknak nem is feltétlenül kell megrágniuk a szegfűt, hogy a méreganyag hasson rájuk – a puszta virággal való érintkezés is dermatitishez vezethet, ami egy gyulladásos bőrbetegség.
8. Ricinus
Ez az egynyári növény nem való állatok közelébe – életveszélyes hatással lehet a kutyákra, macskákra, lovakra, bárányokra, disznókra, nyulakra és szárnyasokra is, hogy csak néhányat említsünk. A növény minden része mérgező, ezek közül a legveszélyesebbek a magok/babok. A tünetek 12-48 órával elfogyasztás után jelentkeznek. Intő jelek lehetnek az étvágytalanság, fokozott szomjazás, gyengeség, nehéz légzés, reszketés, koordinációs zavarok, láz és véres hasmenés is. A tünetek fokozódásával felléphet rángatózás, kóma is – a mérgezés halálos kimenetelű lehet.
9. Rákvirág
A „bolondbiztos” házi növény kiváló gyakorlási lehetőséget biztosít a kezdő kertészek számára, azonban a háziállatokra komoly veszélyt jelenthet. A kutyák, macskák és lovak sincsenek biztonságban. A tünetek több formában is megjelenhetnek: nyáladzás, habzó száj és hányás is felléphet, illetve a szájban érzett fájdalomra az állatok saját arcuk karmolásával reagálhatnak. Az ajkak, nyelv és légutak felduzzadása légzési zavarokhoz vezethet