A tuják gondozása
Szerencsénk van a tujákkal kapcsolatban, mivel kevés törődést igényelnek, viszont van néhány dolog, amire oda kell figyelnünk, ezek pedig a következők: öntözés, tápanyagellátás, metszés, permetezés. Sovány talajon, öntözés, és tápanyagellátás nélkül nem fog fejlődni a növény, folyamatosan vegetálni fog csupán. Éppen ezért fontos megjegyezni, hogy savanyú tőzeges talajon érzik legjobban magukat, ami bővelkedik tápanyagokban.
Ültetéskor alkalmazzunk szerves trágyát, komposztot, a következő években pedig tavasztól őszig felszívódó lombtrágyát érdemes bevetnünk legalább havonta egyszer. Ezek a lombtrágyák tartalmazzák a legfontosabb mikor-, és makroelemeket (cink, mangán, vas,magnézium), ezek pedig segítenek a növény fejlődésében és növelik ellenállóképességét is.
Segítség, barnul a tujám levele!
Nem kell megijedni nagyon, mivel a tuják esetében a lombhullás természetes jelenség, ami a növények belső felében, az idősebb, árnyékoltabb részeken még intenzívebben mutatkozhat meg. A tavaszi hónapokban, a tél végén számíthatunk a legnagyobb mértékű lombhullásra. Ha azt szeretnénk, hogy minél kevesebb levél barnuljon be, akkor ültessük a növényeket napos helyre, itt egyébként is egyenletesebben, szebben fog fejlődni, mint félárnyékban.
A tuja öntözése
Erről azért írok külön, mert nagyon-nagyon fontos a tuják életében! Az ültetés utáni eredési fázisban nélkülözhetetlen a folyamatos, akár napi kétszeri öntözés. Az öntözés a későbbiekben is fontos, mivel a legyengült növények sokkal érzékenyebben reagálnak a kártevők, kórokozók támadásaira, ezért érdemes már fiatal kortól kezdve gondoskodni a megfelelő mennyiségű vízről.
Tavasztól hetente öntözzük be a növényeket jó alaposan, nyáron viszont érdemes naponta-kétnaponta ismételni a műveletet, leginkább reggel vagy este. Használjunk nyugodtan fenyőkérget is, ez nemcsak mutatós, hanem hasznos is, mivel sokáig védi a talajt a kiszáradástól. A következő oldalon beszélek nektek a különböző betegségekről, és a metszésről, érdemes lapozni egyet!