10. A csalánból remek növénytáp vagy trágya lehet
Kesztyű segítségével szedjünk tele egy vödröt csalánnal, majd töltsük meg vízzel. Tegyünk egy követ a csalánra, hogy a víz alatt maradjon, majd hagyjuk a vödröt a kert egy sarkában két hétig. A csalánt öntsük ki, de a vizet tartsuk meg. 20:1 arányú hígításban öntsük a növényekre a folyadékot. A leveles növények, például a brokkoli vagy kelkáposzta számára ez egy remek nitrogénforrás.
11. Csináljunk saját komposztot
Gyűjtsük rétegesen a szerves hulladékokat, mint például a metszésből, vagy fűnyírásból származó hulladékot, és tegyük őket komposztáló zsákba, vagy a kertünk végére. Burk tanácsa alapján 15 centinként szórjuk meg komposztgyorsítóval vagy szerves trágyával, mivel ezek segítenek a mikroorganizmusoknak a zöldhulladék lebontásában. Eközben hő termelődik, ami sterilizálja az anyagot, így nem lesz szaga. Az ételhulladékok is jól működnek, mint például nyers zöldségek, tojáshéj, kávégranulátum, vagy teafilter, de használhatjuk akár a háziállatok szőrét. Tegyük mindezeket a komposztba, és folyamatosan adjuk hozzá a lenyírt füvet és az éppen aktuális gyomnövényeket. Macnaughton szerint, ha néhány hetenként megkeverjük, a komposzt 12-18 hónapon belül jó lesz.
12. A pénz segít a vágott virágokat tovább életben tartani
Ez a trükk a réztartalmú pénzérmékkel működik. Az érmén található réz ugyanis fontos mikrotápanyag, aminek segítségével a vágott virágok tovább megőrzik szépségüket és lassabban hervadnak el. Remélem, hogy tudtam nektek segíteni abban, hogy minél kevesebb anyagi-, és időbeli ráfordítással hozzátok létre álmaitok legszebb kertjét! Kövessetek minket a különböző közösségi oldalakon, mivel minden nap jobbnál jobb cikkeket, képeket osztunk meg veletek, amik nagyon sokat segíthetnek mindenben! Cikkünket pedig mutassátok meg ismerőseiteknek is.