6. Tegyünk textilpelenkát a cserépbe, hogy napokig nedvesen tartsuk a földet
Rövidesen nyaralni mennénk? A cserepes növények földjét akár napokig nedvesen tarthatjuk egy tiszta textilpelenka segítségével. Burks szerint ugyanis az anyag nagy mennyiségű folyadék felszívására képes, és a cserépbe vagy függőkosárba helyezve segít, hogy ne száradjanak ki a növények.
7. Áztassuk a magokat 24 óráig meleg vízben, mielőtt elültetjük őket
Ha magokat ültetünk, érdemes őket vetés előtt 24 órára meleg vízbe áztatni, mivel ez bizonyos növényfajták esetében megtöri a magvak nyugalmi állapotát. Minden magnak szüksége van vízre, mielőtt kicsírázna, így az előzetes áztatás meggyorsíthatja a csírázási folyamatot – javasolja Burks. Jane Earthy szerint azonban ez a magtól is függ, mivel a nagyobb, keményebb magvaknál az áztatás segít a külső réteg lebontásában, míg az apróbb magoknál az áztatás szükségtelen. Nikki Hollier díjnyertes kerttervező hozzátette, hogy némely magoknak segíthet, ha hűtőbe tesszük őket, hogy a hideg időjárást imitálhassuk.
8. Használjuk ki a dugványozást
Macnaughton szerint megfelelő dugványozás esetén sok növény, különösképpen a levendula és a fehér som, remekül nőnek. A növényeket a megfelelő módon kell elvágni és jó minőségő komposztot kell használni. A kezdőknek ajánlott utánaolvasni a témának, mielőtt belevágnának, mivel a különböző növényeknek egyéni igényeik vannak, így a hatékony dugványozást nem mindegy, hogy az év melyik szakában végezzük. Amikor a gyömbérnek van szezonja, akkor érdemes a maradékot elültetni; ugyanígy eljárhatunk a maradék bazsalikommal is, bár ezek a folyamatok eléggé munkaigényesek.
9. A növények megvédik egymást
Burrows szerint a sarkantyúvirág elűzi a levéltetveket, a metélőhagyma megelőzi a villámcsapásból eredő károkat, a torma pedig megvédi a burgonyát a krumplibogaraktól. A hagymafélék továbbá segítenek távol tartani a takácsatkát, így kiválóan alkalmas azon növények védelmére, amelyek ennek a bosszantó kártevőnek az áldozatává válhat.