Sokan úgy gondolják, hogy a vakond télen nem aktív, viszont ez korántsem igaz. Mostani cikkemben elmondom nektek, mire kell figyelnetek!
Nem áll meg az élet
Sokan úgy gondolják, hogy az őszi munkálatok elvégzése után nyugtunk lesz és megáll az élet a kertben, ez viszont nem igaz…Ha nincs fagy, ráadásul sokszor esik az eső, az megzavarja a talajlakók életét. A giliszták elkezdenek a felszínhez közelebb húzódni, hogy ki tudjanak menekülni a felgyülemlő talajvízből. Ennek (is) köszönhető, hogy a vakondok megélénkülnek és elkezdik feltúrni a környéket, vadászva kedvenc csemegéjükre.
Örülhetsz, ha vakond van a kertedben
A vakond ott érzi magát a legjobban, ahol kiváló a talajélet, és ott jó a talajélet, ahol kiváló minőségű a talaj! Tehát, ha nálad megfordul a vakond, akkor büszke lehetsz, mert kiváló a talaj a kertben. A vakond gilisztákkal, rovarokkal, pajorokkal táplálkozik, amik a gyökérzónákban tanyáznak, felfalva a növények, valamint a gyep gyökereit. A vakond egyébként védett állatnak számít a természetben, ha jobban megnézzük, egy nagyon hasznos kis jószág, még akkor is, ha elcsúfítja a kertet a földbuckákkal. Ha téged mégis zavar a vakond jelenléte, akkor olvass tovább, elmondom, mit lehet tenni a jelenléte ellen.
Vakondháló
Ez az, amit sokan még mindig nem ismernek, pedig az egyik legbiztosabb megoldás gyepünk megóvása érdekében. Ez a megoldás több szempontból is kiváló: gazdaságos, környezetbarát, és nem tudom eléggé hangsúlyozni: HATÁSOS!!!!! Gyeptelepítés előtt jelenti a legjobb megoldást, de kész gyepnél is alkalmazhatjuk, persze ilyenkor körülményesebb, ugyanis ilyenkor fel kell ásnunk a kertet, és újra füvesíteni, de megéri, ezt biztosíthatom. A vakondháló egy műanyag háló, amit a füvesített rész alá helyezünk. A vakondháló fektetését úgy kell elvégezni, hogy a vakond ne tudjon kibújni alatta. A csatlakozásoknál legalább 15-20 centiméter átfedés javasolt, méterenként pedig rögzítsük speciális szegekkel. Ezután a széleket levágjuk és jöhet a föld, nagyjából 10 centiméter vastagon.
Elektromos vakondriasztó
Bevallom őszintén, nem tudok erre a szerkezetre egyértelműen nemet mondani ugyanis 10 emberből 5 azt mondja, hogy neki bevált, 5 viszont azt, hogy kiröhögte a vakond. Azt tudom mondani, hogy egy próbát mindenképpen megér, ugyanis az ára nem olyan vészes, 4-5000 forintért már lehet kapni bármelyik gazdaboltban. A szerkezet 3-400 Hz frekvencián működik, ezek a hangimpulzusok irritálják a vakondot.
meineresterampe képe a Pixabay -en.