8 étel, amiket tavasszal érdemes befőzni. Miket érdemes ilyenkor befőzni és miért?

Tavaszi befőzés – 8 étel, aminek a befőzését most kell elvégezni!

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
hirdetes
Hasznos tanácsok a tavaszi befőzéshez

Tavaszi befőzés - Ügyelj a befőzés szabályaira

Bármikor is főzöd be terméseidet vagy élelmiszereidet, fontos, hogy észben tarts néhány tudnivalót a befőzéssel kapcsolatban. Például ne használj 1 literesnél nagyobb üvegeket, és ne használj újra régi üvegeket, amiket nem kifejezetten befőzéshez gyártottak. Tény, hogy csábító ezt a kényelmes és olcsó opciót választani, de könnyen előfordulhat, hogy ezek az üvegek nem zárnak megfelelően és így az étel könnyedén megromolhat bennük. 

Fontos továbbá, hogy az üvegek tetőit se használd újra, ezek ugyanis nem zárnak megfelelően. Erősen ajánlott minden szezon elején tüzetesen átvizsgálni a befőzéshez használt eszközeidet, hogy tiszták és jó állapotban vannak-e, illetve hogy nincsenek-e repedések a befőttes üvegeken, stb. Tartsd észben, hogy a magas savtartalmú élelmiszereket (gyümölcsök, savanyított élelmiszerek, stb.) kizárólag csak nedves dunsztolással szabad tartósítani.

hirdetes

Az alacsony savtartalmú élelmiszereket (zöldségek, húsok, stb.) nyomásos hőkezeléssel kell tartósítani. Ha nem vagy biztos benne, egy adott élelmiszer (legyen az nyers gyümölcs, vagy készétel) savasságában, inkább néz utána az interneten! Ezt a szempontot nem szabad figyelmen kívül hagyni!

Tavaszi befőzés - Mindig tartsd be a receptet

Ügyelj rá, hogy mindig egy jól bevált, vagy megbízható forrásból szerzett receptet használj a tavaszi befőzéshez. Soha, semmiben ne térj el a recepttől, még a kreatív kísérletezés nevében sem! Ha nem a megfelelő mennyiségű ecetet, vizet és egyéb hozzávalókat használod befőzéskor, akkor annak veszélyes következményei lehetnek! Ne hanyagold el az összetevők előkészítését sem.

Ha „túlságosan feldolgozod” őket, abból még nagy baj nem lehet, legfeljebb csökken az összetevők ízének minősége és kissé elronthatod a textúrájukat. Ha azonban nem dolgozod fel őket eléggé, tehát nem készíted fel őket kellően (recept szerint) a befőzésre, akkor fennáll a helytelen lezárás illetve a megromlás veszélye. Jöjjenek hát a tavasszal befőzhető ételek listája, a következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-22

Téli sarjadékhagyma termesztés: friss zöldség a leghidegebb hónapokban

A téli sarjadékhagyma termesztése egyszerű és praktikus módja annak, hogy a hideg hónapokban is friss, vitaminokban gazdag zöldség kerüljön az asztalodra.

2024-11-23

Citromfa betegségek és kártevők: ezekre figyelj beltéren

A citromfa betegségek és kártevők nemcsak a növény egészségét, hanem a gyümölcstermést is veszélyeztethetik. Fedezd fel, hogyan védd meg kedvenc citrusodat.

2024-11-23

A pálma teleltetése közben: Mire figyeljünk a tél folyamán?

A pálma teleltetése a hideg hónapok túléléséről szól. Fedezd fel a legfontosabb téli teendőket a pálmák kapcsán! Nézzük át mire érdemes figyelni a tél folyamán.

2024-11-25

Az ezüstfenyő legszebb fajtái: klasszikus kedvencek és különlegességek

Az ezüstfenyő gyönyörű, kékes-ezüstös színével, szabályos formájával és változatos fajtáival is hódít. Ismerjük meg közelebbről ezt a csodaszép örökzöldet.

2024-11-25

Hibiszkusz teleltetése: ezek a leggyakoribb hibák, amiket kerülj el

A hibiszkusz teleltetése kulcsfontosságú a növény egészségének megőrzéséhez, különösen a trópusi fajták esetében. Nézzük meg mely hibákat érdemes lekerülni a teleltetés alatt.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-20

Így készül a grincsfa házilag: az év legkreatívabb karácsonyi ötlete

A grincsfa tökéletes választás, ha idén valami különleges és egyedi karácsonyi dekorációval szeretnéd feldobni otthonodat. A grincsfa készítés nem is nehéz!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kecsege (Acipenser ruthenus)

a tokfélék (Acipen-seridae) családjába tartozó szálkátlan, ízletes húsú édesvízi hal. A... Tovább

intermedier anyagcsere (közti anyagcsere)

az élő szervezetekben az anyagfelvétel és -leadás között lezajló átalakítási folyamatok... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek gyümölcs Házi kert kert Zöldség