Így fognak egész télen virágozni a szobanövényeid

10 titok a szobanövények gondozásához, ha te is egész télen pompázó virágokra vágysz!

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH, NA
hirdetes

Nagyon hasznos trükköket gyűjtöttem most össze nektek, amik ráadásul nem csak hasznosak, de még nagyon olcsók is. Próbáld ki mindet és virágozzanak a szobanövényeid egész télen! 

Próbáld ki ezt a 10 trükköt és virágozzon az összes szobanövényed egész télen

A beltéri növények barátságossá teszik környezetünket. Az ablakba tett növények életet, színt adnak az ablaknak, olyan, mintha a természetet beinvitáltuk volna a lakásunkba. A nagyobb konténeres növények a bútorokkal hoznak létre harmóniát. A beltéri tájkép, a szobanövények a nyár élményét hozzák el még télen is, illetve a hűvösség illúzióját keltik a legnagyobb melegben is.

Ez a cikk annak szól, akit foglalkoztat, hogy egyes szobanövények miért virulnak, míg mások minden dédelgetés ellenére láthatóan rosszul érzik magukat. Sok problémát könnyű helyrehozni, másokat pedig el lehet kerülni. Először is tudomásul kell venni, hogy a legtöbb szobanövény a trópusokról származik. Ebből adódik, hogy többségük víz és párakedvelő, és a világosságot, de nem a közvetlen napfényt kedvelik. 

1. Cukor

A szobanövények többsége szereti a cukrot, ezért egy fél kiskanál cukrot oldjunk fel 0,5 liter vízbe, és időnként ezzel locsoljuk a talajt.

hirdetes

2. Ricinus olaj

A ricinus olaj egy remek tápszer. 1 kiskanál olajat oldjunk fel 1 liter vízben, főleg akkor érdemes ezzel öntözni a növényeket, mikor rügyezni készülnek.

3. Hamu

A hamu nagyon hasznos természetes fertőtlenítőszer, de a talaj termőképességét is javítja. 1 evőkanál hamut tegyünk bele 1 liter forró vízbe, keverjük fel, majd egy hétig tegyük félre, időnként felkavarva a készítményt. 10 naponta öntözzük ezzel az oldattal a virágainkat.

4. Gránátalmahéj

Készítsünk gránátalma héjból és vízből tápoldatot. Egy alma héjára öntsünk egy liter vizet, majd hagyjuk állni egy napig, utána már készen is van a folyékony növényi tápanyag.

5.Aszpirin

Egy aszpirint oldjunk fel 1 liter vízben, időnként ezzel öntözzük meg a virágokat, ezáltal erősítve az immunrendszerüket.

6. Aloe Vera

Egy kiskanál aloe vera gélt oldjunk fel 0,5 liter vízben, ezzel öntözzük a növényeket.

7. Cukros víz

A fikuszokat egy hónapban egyszer öntözzük meg édes, cukros vízzel, így a leveleik fényesebbé válnak. Egy kiskanál cukrot oldjunk fel 1 liter vízben, és ezzel kell öntözni havonta a fikuszt.

8. Gombás tápoldat

0,5 kg csiperke gombát vágjunk fel kisebb darabokra, majd áztassuk be 0,5 liter vízbe. Egy napig érleljük így a tápoldatot, majd utána szűrjük át a gombás vizet egy másik üvegbe, és kezdjük el az öntözést.

9. B12-vitamin

Egy fiola B12-vitamint oldjunk fel 1 liter vízben, majd egy hónapban kétszer ezzel a szerrel kell meglocsolni a növényeket.

10. Banánhéj

A banánhéj káliumban, magnéziumban és foszforban gazdag, ezért érdemes apró kis kockákra vágni, majd ezzel szórni meg a növények földjét, így öntözéskor ezek a tápanyagok bejutnak a talajba, onnan meg a virágokba. Forrás

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-23

A tűzvirágfa: egy madagaszkári csoda, ami pillanatok alatt megnő

A tűzvirágfa egy egzotikus kincs, gyors növekedésével és káprázatos, lángoló virágaival lenyűgöző dísze lehet kertünknek. Ismerd meg te is lángfa szépségét!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

vérfoltos tojás

Ha a tojásképződéskor ( a petefészekben a tüszőhám felrdepedésekor) vérzés lép fel,akkor... Tovább

23/2006. (III. 23.) FVM rendelet

a 2004. évi nemzeti hatáskörben nyújtott agrár- és vidékfejlesztési támogatások... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem