Már az általános iskolában megtanultuk a répa jótékony hatásait, köztük talán a legfontosabbat, hogy javítja a látást. Ezen jótékony hatását talán nem is vennénk ilyen komolyan, ha nem második világháborús propaganda lett volna.
A közelmúltban zajló egyiptomi zavargások miatt az országban minden és mindenki gyanússá vált, ezért nem csoda, hogy a GPS-jeladóval felszerelt Ménest kémnek hitte egy helyi lakos.
Csaknem teljes, legalább 95 százalékos bizonyossággal állítható, hogy a hőmérséklet emelkedését az elmúlt évtizedekben főképp emberi tevékenység okozza - áll az ENSZ klímajelentésének tervezetében, amely egyúttal arra is figyelmeztet, hogy ha továbbra is ellenőrizetlenül nő a üvegházgáz-kibocsátás, akkor a tengerszint az évszázad végére akár töb...
Az eltűnt kutyák megtalálásában, az utcán talált kóbor ebek gazdájának mielőbbi értesítésében, illetve a kutyák és új gazdák egymásra találásában is segít egy androidos mobilokon elérhető új magyar alkalmazás.
Az emberek többségének általában természetes a reakciója egy tehén láttán, kivéve abban az esetben, ha egy úgynevezett bolyhos tehenet látnak, amely még az interneten is nagy vihart kavart.
Laboratóriumban kísérletezték ki az afrikaiharcsa-felvágott és a Csajági sonka új receptjét. Elsősorban a kis és közepes élelmiszer-feldolgozóknak dolgoztak ki az egészséges táplálkozást szolgáló élelmiszerrecepteket az Országos Húsipari Kutatóintézetben. Mátyus Imre elmondta, hogy az intézet tudósai összesen 12 féle újdonságot fejlesztettek ki....
Több mint három évtized elteltével idén indult újra hazánkban az intézményesített rózsanemesítés, „perzsa mintájú rózsa” munkacímmel. Az intézet kutatói egy egyedi, perzsaszem mintájú rózsa nemesítésén dolgoznak.
Minél nagyobb testű egy emlős, annál tovább él. A denevér a kivétel szabály alól: egyik fajuk néhány grammos súlya ellenére több mint negyven évet él. Génjeinek elemzésével tárta fel a faj titkait egy nemzetközi kutatócsoport.
Telítődnek Európa erdői, az egyre öregebb fák egyre kevésbé képesek elnyelni a szén-dioxidot. Spanyolországtól Svédországig az európai erdők egyre inkább elöregednek, olyan fák alkotják növényzetüket, amelyek kevésbé képesek elnyelni a szén-dioxidot.
A közeljövőben kötelező lesz feltüntetni az élelmiszercímkéken az energiatartalmat és tápanyag-összetevőket, mint például a szénhidrátokat, és a cukortartalmat.