Gyakornok cikkei

A spárga rossz minőségének ismérvei

A spárga egy igazán munkaigényes és kényes növény. Emiatt drága, és ha betakarítás, tárolás, vagy szállítás során nem megfelelően bánnak vele, minőségileg leromlik, élvezhetetlen lesz az íze. De mi ennek az oka?

Mit tegyünk, ha árva vadállatot találunk?

A tavaszi és nyári időszakokban az erdőben sétálva előfordulhat, hogy magányos őzgidát vagy madárfiókát találunk. A legtöbb ember ilyenkor megpróbál segíteni az állatokon, azonban nem biztos, hogy a fiatal állatoknak segítségre van szükségük. 

Amit az ázsiai tigrisszúnyogról tudni kell

Az ázsiai tigrisszúnyog nevében is benne van, hogy eredeti élőhelye Ázsia, viszont mégis nagy riadalmakat okozott Európában. Az ázsiai tigrisszúnyog trópusi betegségeket terjeszt, és valószínű, hogy kereskedőkkel jutott el Európába. 

Miről beszél kutyánk farka?

A farok mozgásából szinte mindig megtudhatjuk kutyánk aktuális lelkiállapotát. Ezért szokták mondani a gazdák: “Ha bele akarsz látni a kutyádba, nézz a farkára!”

Papagájok betegségei

A betegségek gyógyításánál a legfontosabb mindig, hogy a beteg madarat felismerjük, illetve megelőzzük a betegséget. Ennek érdekében ellenőrizzük minden nap, hogy papagájunk rendesen eszik és iszik-e, milyen a viselkedése, esetleg többet alszik-e a szokásosnál.

Energiatakarékos módszerek az állatkertekben

Az utóbbi években egyre több állatkert igyekszik a számlája egy részét napenergiával vagy a trágya biogázzá alakításával fedezni, mivel az állattartás energiaigényén nem lehetséges spórolni. Budapesten például a Széchenyi fürdő termálvizével fűtik az állatkertet.

A gyurgyalag lett az év madara 2013-ban

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szavazást tartott, amely májusban zárult. A szavazás szerint 2013-ban a gyurgyalag lett az év madara, amely hazánk madárfaunájának egyik legkáprázatosabb színekben tündöklő madara.

A jövő zöld aranya- a bambusz

A bambuszt tartják a jövő szupernövényének sokoldalúsága miatt. Textíliát, épületeket, és ételeket egyaránt lehet készíteni belőle. Ezek mellett kiválóan újrahasznosítja a szén-dioxidot, ezért hatékonyan csökkenti az üvegházhatást és nem utolsó sorban munkát teremt a harmadik világ szegény országaiban élőknek. ...

Az időjárás hatása a lovakra

A lovak teljesítményét és viselkedését nagymértékben meghatározzák az időjárási körülmények, ezért ennek megfelelően kell kezelni őket. Az alábbiakban összegyűjtöttük, hogy az egyes időjárási körülmények hogyan hatnak a lovak viselkedésére.  ...

20 növényfaj biztosítja élelmezésünket

A FAO adatai szerint a mezőgazdaságban használt fajták 75 százaléka elveszett az elmúlt száz évben. A növények diverzitásának drasztikus csökkenése mellett az élelmezésre fordított tételek száma is csökkent: jelenleg 20 növényfaj biztosítja az élelmezésünket.