5. Kalapáld be a dugókat
Fogd a kalapácsodat, és ütögesd be a dugókat a helyükre – ezen nincs igazán mit túlragozni!
6. Használd a viaszt
Ez a lépés kihagyható, de általánosságban érdemes időt szakítani rá. Olvaszd meg a viaszt és kend be vele a dugók körüli részt, ezzel körbeszigetelve azokat. Nem kell túl vastagon, de ügyelj rá, hogy ne maradjon viaszmentes nyitott felület.
7. Öntözés és türelemjáték
A farönköket egy részben árnyékos helyen tárold, például egy fa lombjának árnyékában. Ha nincs ilyen rész kertedben, akkor használj mesterséges árnyékolást, például valamilyen kifeszített ponyvát. Fontos, hogy a farönkök ne érintkezzenek a talajjal – készíts nekik valamilyen állványt, például a maradék fából. A rönköket egymásra is helyezheted, de csak akkor, ha nem fúrtad teljesen körbe őket. Lehetőleg pakold őket keresztbe, hogy biztosítsd a légmozgást közöttük.
A rönköknek mindig nyirkosaknak kell lenniük, és mivel az árnyékban kevesebb eső érheti őket, a folyamatos vízutánpótlást neked kell megoldanod. Szeles, vagy meleg időben gyorsabban száradnak a fák, ezért ilyenkor fokozottan ügyelj az „öntözésükre”. Ehhez nemes egyszerűséggel tölts fel egy kannát vízzel, és öntsd rá a rönkökre, ügyelve arra, hogy mindegyikre bőven jusson a vízből.
8. A türelem gyümölcsei
Megfelelő körülmények között durván 12 hónap elteltével megjelennek majd az első apró gombakezdemények a rönkökön. Amikor meglátod ezeket egy rönkön, fogd meg, és merítsd őket egy kád vagy hordó vízbe egy éjszakára, majd állítsd fel őket függőlegesen (támaszd őket oda valahova, de ügyelj rá, hogy a szél ne dönthesse le őket). Ezután hamarosan szüretelheted is shiitake gombáidat! Reméljük, hogy tanácsaink segítenek abban, hogy sikeresen termesszetek shiitake gombát, de azért mutatok még nektek egy szuper videót is, amiben minden információt megtalálhattok!