Kövirózsa (Sempervivum tectorum vagy Echeveria elegans)
A Sempervivum tectorum és az Echeveria elegans a kövirózsa két különböző fajtája, és habár sokban nagyon hasonlítanak egymáshoz, van közöttük néhány különbség, ami alapján megkülönböztethetők. Az Echeveria elegans lapos, rózsaszerű, lekerekített szélű leveleket növeszt. A Sempervivum tectorum szintén ilyen leveleket hoz, de mindegyikük valamivel hegyesebb és laposabb.
Virágzási jellemzőik szintén különböznek: az Echeveria minden vében ívelt, sima, harangformájú virágokat hoz, míg a Sempervivumon rózsaszín, csillagformájú virágok jelennek meg, és a növények a virágzást követően elpusztulnak (azonban ekkorra már általában bőven elegendő utód nőtt ki mellettük, hogy ez ne okozzon problémát). Szobanövényként mindkét típus ugyan olyan igényű: némi szárazságot kell hagyni nekik két öntözés között, és vigyázni kell a túlöntözéssel, különben gyökereik kirohadhatnak. A nyugalmi időszakban csak nagyon kevés vizet kapjanak, nyaranta pedig 10-10-10-es műtrágyát, három alkalommal.
Pozsgafa (Crassula ovata)
A pozsgafa minimális igényei miatt sok háztartásban nagy kedvencnek számít. Na persze ehhez kétségkívül hozzájárul az is, hogy szárán mutatós, vastag, kissé pirosas zöld levelek helyezkednek el. A locsolások közötti rutin mostanra már biztosan a kisujjadban van – hagyd kiszáradni a talajt, mielőtt újraöntöznéd, de ne várd meg, míg levelei összemennek vagy elveszítik csillogásukat, ez ugyanis a stressz jele, aminek hatására a levelek lepotyoghatnak a növényről.
A pozsgafákat leggyakrabban túlöntözéssel szokták kipusztítani az óvatlan tulajdonosok, amiről a lankadó levelek árulkodhatnak. Nyaranta három trágyázást érdemes tartani nála, 10-10-10-es keverékkel. Az agyagtárolók ideálisak számára, ugyanis ezek jó szellőzést biztosítanak a gyökereknek és segítenek kiegyensúlyozni a növényt. Kis gyökérzetének köszönhetően nem igazán szükséges átültetni. Érdemes szimmetrikusra metszeni, hogy a nehéz levelek miatt ne veszítse el az egyensúlyát, és dőljön el az egyik oldalra.