Minden a paradicsom trágyázásáról - ezeket mindenképpen érdemes a paradicsom trágyázásáról tudnod

Mivel és hogyan trágyázd paradicsomaidat

Szélesi Ferenc
hirdetes
Most mindent elmondunk a paradicsom trágyázásáról

Ne öntözz túl sokat trágyázás után

Ha a trágyázás után szomjazni hagyod növényeidet, akkor hajlamosak lehetnek egyszerre hirtelen túl sok tápanyagot felvenni, miután megkapják azokat a vízzel – mint említettük, egyszerre a jóból is megárt a sok. E helyett inkább akkor végezd el a trágyázást, miután palántáidat megfelelően „megitattad”.

 

Ne vesződj tojáshéjakkal

Ha paradicsomaid csúcsrothadás áldozatául esnek, akkor ne gondolj automatikusan arra, hogy kevés a kalcium a talajban – a tojáshéjak nem fogják megoldani ezt a problémát. A gond az, hogy a tojáshéjak nagyon lassan bomlanak le, és nem fognak elegendő kalciumot biztosítani a növények számára. Gondolkodj el az öntözési szokásaidon. Ha túl kevés vizet adsz palántáidnak, akkor lehet, hogy van elég kalcium a talajban, csak a vízhiány miatt nem képesek felvenni azt.

 

A növénytartós paradicsomokat is kell trágyázni

A konténerekben nevelt paradicsomok (és más növények) idővel felhasználhatják az összes tápanyagot a talajban, így előfordulhat, hogy valamivel több műtrágyára lesz szükségük, mint a kertben tartott társaiknak. Egy talajteszt sok kérdésre választ adhat.

hirdetes

 

Ne hanyagold el növényeid mikrotápanyag-igényeit

A növények számára a mikrotápanyagok is nagyon fontosak a túléléshez, hiányuk pedig súlyos problémákhoz vezethet. Sok műtrágya „gyárilag” tartalmaz egy kis adagot ezekből (és még a házilag készített komposztban is van belőlük), szóval emiatt nem igazán kell aggódnod, ha megfelelően trágyázod paradicsomaidat.

 

Nincs szükséged kifejezetten paradicsomokhoz készített műtrágyákra

A paradicsomokhoz készített trágyákkal nem az a baj, hogy ártalmasak a kertnek, csupán nem biztos, hogy pontosan azokat a szükségleteket elégítik ki, amikkel épp a te paradicsomaid küszködnek, ráadásul nem valószínű, hogy más növényeknek megfelelőek lennének kertedben. Ezek a termékek általában drágábbak is, mint a legtöbb növénynek (és a paradicsomoknak) megfelelő általános műtrágyák. Csak figyelj oda az NPK összetételre! 

 

Használj organikus trágyákat, ha csak teheted

Az organikus trágyák a legjobb opciók a házi kertészek számára, mert környezetbarátok, és kevésbé veszélyeztetik a közeli vízforrásokat, ha túl sok jut belőlük a talajba. A legtöbb organikus trágya gyengébb is a műtrágyáknál, ezért nehezebb velük „túltáplálni” a növényeket.

 

Ne hagyd, hogy a műtrágya a leveleket érje

A növény különböző részei könnyedén megéghetnek, ha a műtrágya hozzájuk ér, szóval türelmesen, óvatosan alkalmazd őket a palánták töve körül.

 

Rendszeresen ellenőrizd paradicsompalántáidat

Ha csak teheted, vess egy pillantást kertedre napi rendszerességgel. Pillants rá paradicsomaidra és más növényeidre, hogy időben észrevedd a különböző problémák árulkodó jeleit, és mentsd, ami még menthető. Mindenre azonnal reagálj, mert holnap már lehet, hogy túl késő lesz!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

juhok próbafejése

az anyajuhok által termelt tej mennyiségének pontos megállapítására szolgál, amiből... Tovább

éterek

olyan oxigéntartalmú vegyületek, amelyek molekulájában két szénhidrogéncsoportot oxigénatom... Tovább

Tovább a lexikonra
Paradicsom