További kártevők és betegségek az őszibarack esetén
Gyökérrothadás
A gyökérrothadás szintén egy olyan gombás betegség, ami az őszibarackokat is veszélyezteti. A fertőzés a gyökér üszkösödését idézi elő, ami akár végezhet is a fával. Mivel gyógyír nincs rá, a legjobb védekezés a megelőzés. Ültesd fáidat olyan helyre, ahol a talaj jól elvezeti a vizet, és kerüld a túlöntözésüket. Ha észreveszed, hogy egyik fád gyökerei üszkösödni kezdtek, akkor távolítsd el a talajt a fa töve körül, nehogy a fertőzés tovább terjedjen.
Sodrómolyfélék
A sodrómolyok hernyói menedék gyanánt magukra sodorják az őszibarackfa leveleit. Ezeket kézzel, vagy rovarirtó szerekkel távolíthatod el fáidról.
Keleti gyümölcsmoly
A keleti gyümölcsmoly hernyói a növény szárában közlekednek. Használj feromoncsapdákat, hogy elkapd a molyokat, mielőtt lepetézhetnének.
Levéltetvek
A levéltetek elől egyetlen növény sincs biztonságban. Árulkodó jel lehet a levelek megvastagodása, sárgulása, és lepotyogása. Ezek a kártevők továbbá mézharmatot hagyhatnak maguk mögött, ami segíti a fertőzések kialakulását. Neem olajos spray-vel érdemes védekezni ellenük.
Az őszibarack szüretelése
Az őszibarack az ültetés után 3-4 évvel érnek meg a termésre, a szüretelés pedig változattól függően történhet nyár közepétől egészen a végéig. A gyümölcsök általában 3-5 hónappal a virágzás kezdete után jelennek meg (ha megtörténik a beporzás). Ahelyett, hogy idő előtt leszednéd őket, a gyümölcsöket érdemes a fán érni hagyni, mert így jobb ízük lesz. Az őszibarackok akkor érettek meg a szüretelésre, amikor tapintásuk enyhén puha, és könnyedén leválnak az ágról. Az őszibarackokat rövidesen a szüretelés után el kell fogyasztani, mert frissen kínálják a legjobb ízt. Hideg helyen legfeljebb 1 hétig maradnak „frissek” – a freestone típusú termések ideálisak receptekhez, vagy befőzésre.