Őszi ültetésnél arra kell figyelni, hogy be legyen takarva a szára a fagy ellen. Erre a célra tegyünk köré földkupacot, vagy takarjuk be falevelekkel, hogy óvjuk a hidegtől a gyökérzetet, és megakadályozzuk a növény kifagyását. Ne sajnáljuk a levelet, vagy a földet róla, kelleni fog bőven.
Hiába szereti a meleget, ez nem azt jelenti, hogy nem kell öntözni. Nyáron a melegben nagyon kell figyelni a megfelelő vízutánpótlásra. Óvni kell a kiszáradástól, ugyanis ha nincs elég csapadék a számára, akkor a finom gyümölcsök lepotyognak a fáról és hiába dolgoztunk vele.
Hogyan metszük a fügét?
Az első évben ültetése után még sehogy. Ilyenkor csak hagyjuk szabadon növekedni. A második évben tavasszal viszont már el lehet kezdeni kialakítani a koronát koronametszéssel annak megfelelően, hogy inkább fát, vagy bokrot szeretnénk nevelni belőle. Amit minden alkalommal érdemes kimetszeni, azok az elhalt, sérült vagy elfagyott ágak.
Ezeket szintén tavasszal vágjuk ki, hogy a növekedése során a növény az energiát ne fölöslegesen szállítsa az elhalt részekbe. Amennyiben úgy látjuk, hogy túl sűrűn állnak az ágak, úgy szintén érdemes kicsit megritkítani, azonban figyeljünk arra, hogy ne metszük túl a fügét, mert akkor óhatatlanul lenyisszanthatjuk a termést hozó ágakat is, és hiába várjuk majd a sok finom csemegét a nyáron.
Hogyan szaporítsuk és teleltessük a fügét?
Ez egyszerű: dugványozással, vagy a tősarjak szétültetésével egyaránt megoldható. Érdemes lehet szaporítani, ugyanis egy termőkorú fügefa, vagy fügebokor akár 15-20 kilogrammnyi termést is hozhat nekünk.