Ki szereti a finom, zamatos fügét? A fügefa az egyik legősibb kultúrnövényünk, mégis kevesen próbálkoznak a termesztésével. Persze érthető, mivel az ország nem minden területén adott a megfelelő klíma számára. Ha mégis úgy gondolod, hogy szeretnél megpróbálkozni vele, akkor most megtudhatod , mire lesz szükséged hozzá.
A füge valóban az egyik legősibb növények egyike, annyira régi, hogy még a biblia is bőven tesz rá utalásokat. Mégis alig lehet látni itthon a kertekben fügefát vagy bokrot. Pedig kezd egyre divatosabb lenni megint a tartása, de sok próbálkozásnak csalódás a vége. Érdemes előtte tájékozódni, és megismerkedni ennek a különleges növénynek a termesztésével.
Mi mindenre jó a füge?
Nem csak finom, mézédes ízéről, de hashajtó hatásáról is ismert a füge. Épp ezért a növényt és a belőle előállított készítményeket többnyire renyhe bélműködés, valamint emésztési zavarok esetén használják a gyógyászatban. Másik felhasználási módja, hogy a rügyeket glicerinbe áztatják, és az így nyert kivonattal a gyomorhurut panaszait kezelik. Ha légúti panaszaink vannak, úgy ez esetben hatásos köptetőszer lehet.
A gyümölcse pedig enyhíti a szájüregben lévő afták okozta kellemetlen érzést, és csillapítja a köhögést.. Ebből is jól látható, hogy a népgyógyászat aktívan használja évek óta. Így bátran kijelenthetjük, hogy nem csak finom, de kifejezetten hasznos növény is.
Ha kedvet kaptál a fügetermesztéshez, próbáld meg bátran. Ha betartod az itt felsorolt tanácsokat és tudnivalókat, valamint szerencsések leszünk és a hőmérséklet télen sem zuhan -15 fok alá, úgy jó eséllyel 3-4 év múlva szüretelheted is munkád gyümölcsét!